راهکارهای حل مشکلات صندوق‌های بازنشستگی با حضور وزیر کار بررسی شد

تهران - ایرنا - نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی راهکارهای چگونگی حل مشکلات صندوق‌های بازنشستگی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام «سیدجوادحسینی کیا» در توضیح نشست روز سه شنبه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور «حجت الله عبدالملکی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست به خبرنگاران گفت: حل مشکل صندوق‌های بازنشستگی اصلی‌ترین موضوع مورد بررسی در این نشست بود و مقرر شد در صورت نیاز به قانونگذاری، کمیسیون صنایع و معادن در این باره طرح ارائه دهد.

نماینده مردم سنقر در مجلس افزود: در این نشست جهت دهی سرمایه گذاری در شستا به سوی مناطق محروم از دیگر مطالبات اعضای کمیسیون در حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود. چرا که اید با برنامه‌ریزی مناسب، صندوق‌ها از بنگاه داری خارج و سیاست گذار شوند و کار را به بخش خصوصی واگذار کنند.

وی با بیان اینکه اصلاح قوانین کار و کارفرمایی از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود، تصریح کرد: با قانون فعلی کارگران و  کارفرمایان ناراضی هستند. بنابراین مقرر شد کمیته‌ای در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعیین و پیش نویس مربوط به این موضوع تدوین شود.

حسینی کیا خاطرنشان کرد: کمیسیون صنایع و معادن نیز بررسی‌های لازم در این زمینه را انجام می‌دهد تا بتوان قانون فعلی را اصلاح کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha