سه شکارچی متخلف در دامغان دستگیر شدند

سمنان- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست دامغان گفت: سه شکارچی متخلف در اجرای عملیات کنترل و پایش محیط بانان طی روزهای اخیر در مناطق شمالی شهرستان دستگیر شدند.

علی آذرپور عصر سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: شکارچیان متخلف با تلاش ماموران یگان حفاظت محیط زیست دامغان در منطقه شکارممنوع سفیدکوه آرسک شهرستان و حوالی منطقه دیوتنگه به دام افتادند. 

وی ادامه داد: از این افراد لاشه هشت قطعه کبک و تیهوی وحشی، یک قبضه سلاح شکاری، ۲ قبضه سلاح پی‌سی‌پی و دیگر ادوات شکار، کشف و ضبط شد.

آذرپور اضافه کرد: این افراد به دلیل نداشتن مجوز و به جرم شکار غیرمجاز همچنین شکار در فصل ممنوع به استناد بند الف ماده ۱۰ و ۱۱ قانون شکار و صید، به مراجع قضایی شهرستان معرفی شدند. 

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان خاطر نشان کرد: اواخر سال گذشته، منطقه شکارممنوع طالو و شیربند این شهرستان از منطقه شکارممنوع به منطقه حفاظت‌شده ارتقا یافت.

به گزارش ایرنا، منطقه سفید کوه آرسک به عنوان منطقه شکارممنوع و طالو شیربند از جمله مناطق حفاظت شده دامغان است که آهو، پلنگ، کفتار، گربه کاراکال، گربه وحشی، گرگ و شغال در مناطق دشتی و پرنده های شکاری هوبره، عقاب طلایی و شاهین بحری در مناطق دامغان زیست دارند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha