مناسبات تجاری واقتصادی هرمزگان با روسیه، بلاروس واوکراین توسعه می یابد

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان ضمن دیدار و گفت وگو های جداگانه با سفیران روسیه، بلاروس و اوکراین در ساختمان دفتر استانداران وزارت کشور گفت: مناسبات تجاری و اقتصادی استان با این کشورها توسعه می یابد.

به گزارش عصر سه شنبه روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان، مهدی دوستی همچنین در این دیدارهای جداگانه در خصوص صادرات و واردات محصولات کشاورزی و نفتی هرمزگان با کشورهای روسیه، بلاروس و اوکراین رایزنی کرد و افزود: تسهیل صادرات محصولات کشاورزی از مسیر دریایی به روسیه یکی از موضوع های مهم مورد بحث در دیدار با سفیر این کشور بود که قرار شد این موضوع از سوی طرف روسی نیز پیگیری و منجر به راه حل شود.

وی با اشاره به درخواست از کشور روسیه برای اجرای کشاورزی قراردادی بیان داشت: در این نشست گفت وگوهای اولیه انجام شد و به سفیر روسیه این اطمینان داده شد که ما به عنوان بخش دولتی تضمین های مورد نیاز را ارائه خواهیم کرد که سرمایه گذاران روسی با اطمینان خاطر بیشتری بتوانند وارد این عرصه شوند و محصول نهایی تولیدی نیاز واقعی بازار روسیه را تأمین کند.

استاندار هرمزگان، تسهیل فرآیند صدور مجوزها در زون های مختلف، آمادگی برای راه اندازی صنایع تبدیلی، ورود به سرمایه گذاری در زمینه تولید آبزیان، برقراری ارتباط های تجاری بدون واسطه، خواهرخواندگی بندرعباس و آستراخان و همچنین بهره گیری از ظرفیت های فناروانه حوزه کشتی سازی و  صنعت فولاد را دیگر محورهای گفت وگو با سفیر روسیه در ایران عنوان کرد.

دوستی همچنین با اشاره به دیدار خود با سفیر اوکراین خاطرنشان کرد: اوکراین یکی از کشورهایی است که در دریای سیاه حضور دارد و در این دیدار اعلام آمادگی کردند که این کشور  به عنوان هاب توزیع و پخش کالاهای ایرانی فعالیت کند.

وی ادامه داد: اوکراینی ها تقاضاهایی در زمینه محصولات نفتی از جمله قیر و همچنین انواع گریدهای پتروشیمی نیز  داشتند.

مناسبات تجاری واقتصادی هرمزگان با روسیه، بلاروس واوکراین توسعه می یابد

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان ابرازداشت: در خصوص استفاده از اقدام های فناورانه در زمینه بهره وری و صرفه جویی در آب که چالش کنونی کشور به شمار می رود و استفاده از تکنولوژی های هیدروپونیک و ایروپونیک نیز پیشنهاداتی ارائه شد.

وی با بیان اینکه سفیران سه کشور برای سفر به هرمزگان و آشنایی با ظرفیت های استان اعلام آمادگی کردند، افزود: در دیدار امروز مقرر شد، دفترهای مشترک در اودیسا و بندرعباس افتتاح و نشست های وبیناری بین بازرگانان ۲ کشور برای هفته های آینده تدارک دیده شود.

مناسبات تجاری واقتصادی هرمزگان با روسیه، بلاروس واوکراین توسعه می یابد

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha