سرلشکر شهید بروجردی ساده زیست و با صلابت در مقابل دشمنان بود

تهران - ایرنا - معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهیدو امور ایثارگران گفت: شهید بروجردی با چشم‌پوشی از تعلقات دنیوی در صحنه‌های مختلف انقلاب وجبهه حق علیه باطل حاضر و خصلت‌هایی همچون خدامحوری، اخلاق‌مداری، ساده‌زیستی، عشق به امام و ولایت، صلابت و قاطعیت در مقابل دشمنان و ضدانقلاب را به یادگار گذاشت.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثاروشهادت ایرنا، یعقوب سلیمانی با حضور در منزل شهید سرلشکر پاسدار «محمد بروجردی» با خانواده این شهید والامقام دیدار و اظهار کرد: همه عزت و فضیلت بنیاد شهید و  امور ایثارگران به عنوان افضل نهادها، به اعتبار شهدا، ایثارگران و آزادگانی است که تمام وجودشان را در طبق اخلاص نهادند.

وی افزود: اگر مسئولان برای صاحبان اصلی انقلاب قدمی برمی‌دارند از توفیق الهی و ادای وظیفه خدمتگزاری است ،در تمامی دوران‌های انقلاب اسلامی با دشمنی‌ها و تحریم استکبار مواجه بوده‌ایم، اما آنچه موجب رشد و موفقیت نظام اسلامی در عرصه‌های مختلف شده، وجود فرهنگ ناب ایثار و شهادت است و بر همین اساس باید تمام همت‌مان، صرف حفظ و ترویج این فرهنگی متعالی باشد.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: شهیدان درک درستی از آخرت دارند و به میزان همین درک و عقلانیت است که اشتیاقشان نسبت به شهادت بیشتر می‌شود. شهید بروجردی با چشم‌پوشی از تعلقات دنیوی در صحنه‌های مختلف انقلاب و جبهه حق علیه باطل حاضر شد و خصلت‌هایی همچون خدامحوری، اخلاق‌مداری، ساده‌زیستی، عشق به امام و ولایت، صلابت و قاطعیت در مقابل دشمنان و ضدانقلاب را برای رهروانش به یادگار گذاشت.

سرلشکر شهید بروجردی ساده زیست و با صلابت در مقابل دشمنان بود

سردار سرلشکر «محمّد بروجردی» مبارز نام آشنای سال‌های مبارزات انقلاب اسلامی و از پایه‌گذاران سپاه پاسداران، فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهداء (ع) و فرمانده شاخص در مبارزه با ضد انقلاب در کردستان بود که سال ۱۳۶۲ در جاده مهاباد ـ نقده به فیض شهادت رسید و مردم کردستان به پاس تمامی مجاهدات و مبارزات شهید بروجردی به او لقب «مسیح کردستان» دادند.

سردار بروجردی که از مبارزان دوران انقلاب اسلامی بود،با پیروزی حرکت تاریخی و اسلامی مردم ایران به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست و حفاظت از این نهال نوپا را به عنوان اولویت نخست زندگی خویش انتخاب کرد.
وی برای این منظور به کردستان شتافت و مقابله با ضدانقلاب را در دستور کار خود قرار داد. شهید بروجردی پس از تصویب طرح تشکیل "سازمان پیشمرگان کرد مسلمان " مسوولیت این کار را از طرف شهید مظلوم آیت الله "سیدمحمد بهشتی" بر عهده گرفت.

وی به عنوان فرمانده، تمامی حرکات ضدانقلاب را در کردستان زیر نظر داشت و در جریانات پاوه، درگیری سنندج و حوادث دیگر شهرهای کردستان همواره یکه تاز مقابله با ضدانقلاب بود.شهید بروجردی اگر چه در برخورد با ضدانقلاب بسیار سختگیر و خشن بود ولی در مواجهه با مردم کردستان دارای رفتار و منشی بسیار نرم بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha