نتایج تایید نشده انتخابات پارلمانی عراق اعلام شد؛ تغییر ۵ کرسی

بغداد-ایرنا- کمیسیون مستقل انتخابات عراق نتایج انتخابات پارلمانی اخیر را با تاکید بر تغییر ۵ کرسی نسبت به نتایج اعلامی اولیه اعلام و تایید کرد که تایید نهایی را دادگاه فدرال عراق باید انجام دهد.

به گزارش ایرنا، کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد تعداد واجدان شرایط رای دهی در عراق ۲۲ میلیون و ۱۱۶ هزار و ۳۶۸ نفر و آمار رای دهندگان ۹ میلیون و ۶۲۹ هزار و ۶۰۱ نفر بوده است. بنابر این اعلام، نسبت مشارکت شهروندان عراقی در انتخابات ۴۴ درصد ارزیابی شده است.

تعداد آرای صحیح ۸ میلیون و ۸۷۱ هزار و ۶۱۲ رای (۹۲ درصد آرا) و تعداد آرای باطله نیز ۷۲۱ هزار و ۹۷۹ رای بوده است که ۸ درصد رای ها را تشکیل می دهد.

این کمیسیون تاکید کرد که نتایج بعد از بررسی همه شکایت ها و اعتراضات اعلام شده است اما دادگاه فدرال عراق باید تایید نهایی آن را انجام دهد.

بنا بر اعلام کمیسیون عالی انتخابات عراق، در نتیجه بررسی شکایت های انتخاباتی ۵ کرسی پارلمان در بغداد، نینوا، اربیل، کرکوک و بصره تغییر کرده است.

برآیند نتایج تا اینجای کار تقریبا نشان دهنده حفظ وضعیت اکثر ائتلاف ها و فهرست های انتخاباتی است. (شکل زیر تعداد کرسی های ائتلاف ها و جریان های مشارکت کننده در انتخابات را نشان می دهد)

نتایج تایید نشده انتخابات پارلمانی عراق اعلام شد؛ تغییر ۵ کرسی
تعداد کرسی های ائتلاف ها و جریان های مشارکت کننده در انتخابات

گزارش در حال تکمیل است

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha