طرح حمایت از فضای مجازی به مرکز پژوهش‌های مجلس ارجاع شد

تهران- ایرنا- اعضای کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی مجلس شورای اسلامی با ارجاع این طرح به مرکز پژوهش‌های مجلس برای اعمال نظرات دولت موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، دهمین نشست کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی روز سه شنبه با حضور معاون قوانین مجلس، کارشناسان و نمایندگانی از مرکز پژوهش‌های مجلس،  وزارت ارتباطات، سازمان نظام صنفی رایانه ای، اتاق بازرگانی و مرکز ملی فضای مجازی و برگزار شد.

در این نشست با موافقت اکثریت اعضای کمیسیون طرح مذکور برای اعمال پیشنهادات دولت به مرکز پژوهش‌های مجلس ارجاع شد.

پیش از رای گیری، «رضا تقی پور انوری» رییس کمیسیون مشترک فضای مجازی گفت: قرار  است در نشست امروز با توجه به نامه وزیر ارتباطات رای استمزاجی درباره دو پیشنهاد مطرح شده انجام شود تا بتوان در مورد ارجاع طرح به مرکز پژوهش‌ها تصمیم‌گیری کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: اینکه نظرات مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات در طرح با موافقت نمایندگان اعمال شود، گام مثبت و خوبی است و خوشبختانه این توافق وجود دارد.

«سیدعلی یزدی خواه» نیز در این نشست گفت:در نخستین نشست مجازی نمایندگان مجلس یازدهم با رهبر معظم انقلاب، ایشان بر ضرورت توجه به موضوع جمعیت، معیشت، عدالت اجتماعی، و تنقیح قوانین تأکید کردند، همچنین تأکید داشتند که مجلس باید قوانینی را برای فضای مجازی در کوتاه و میان مدت تهیه کند.

«بهزاد پورسید» معاون قوانین مجلس هم در این نشست یادآور شد: آیین‌نامه داخلی مجلس برای روش و نحوه گردش کار کمیسیون و نوع رسیدگی‌ها و ارجاع طرح و لوایح به مرکز پژوهش‌ها ظرفیتی را فراهم کرده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر که پیشنهادات مشخص است و نظرات دولت ارائه شده می توان متنی را که قرار است کلیاتش رأ‌ی‌گیری شود را ارتقاد داد و ایرادات آن را به حداقل ممکن رساند.

پورسید تاکید کرد: ارجاع طرح  می‌تواند مشروط باشد و کمیسیون، رییس کارگروه را تعیین کرده و زمان‌بندی هم دست اعضای کمیسیون است.

«محسن زنگنه» نماینده مردم تربت حیدریه و مه ولات و زاوه در مجلس هم در نشست گفت: بهتر بود دولت‌های دوازدهم و سیزدهم در مورد فضای مجازی لایحه ارائه می دادند. البته مجلس با اقدام مناسب منتظر دولت نماند و طرح مدنظر را تدوین کرد.

وی ادامه داد: برای ارزش قائل شدن درباره نظرات و پیشنهادات و تلفیق آنها در طرح، مرکز پژوهش‌های مجلس و مرکز ملی فضای مجازی جامع‌ترین جایی ممکن است.

به گزارش ایرنا، پس از ارجاع طرح به مرکز پژوهش‌های مجلس، مقرر رییس کارگروه انتخاب و با بهره‌گیری از امکانات مرکز پژوهش‌ها در مدت حداکثر۱۰ روز بررسی و نتیجه به کمیسیون مشترک ارائه شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha