۲۵۰ هزار میلیارد تومان دارایی‌ دولتی در بازار سرمایه به فروش می رسد

کیش - ایرنا - معاون وزیر اقتصاد و رییس کل سازمان خصوصی سازی گفت: بر اساس قانون برنامه بودجه ۲۵۰ هزار میلیارد تومان از دارایی های دولتی تا پایان سال باید در بازار سرمایه به فروش برسد.

به گزارش ایرنا، حسین قربانزاده روز سه شنبه در همایش های الگوی مطلوب حکمرانی اقتصادی اظهار داشت: به یک بازگشت به نقطه اشتراک بین حاکمیت به عنوان سیاست گذاری بخش خصوصی و مردم نیاز داریم با اصلاح نگرش ها در حوزه تصمیم گیران و رویه های نظارتی از سوی قوای سه گانه تا به یک استاندارد واحدی برسیم.

وی افزود: از سوی دیگر نگاه درآمدی کوتاه مدت برای دارای های دولت که تبدیل به هزینه های جاری شود همیشه آفت خصوصی بوده و امسال در قانون بودجه ۹۵ هزار میلیارد تومان تکلیف فروش سهام، ۱۳۰ هزار میلیارد تومان بند واو تبصره ۲ و ۳۰ هزار میلیارد تومان بند ط تبصره ۲و ۱۶۰ هزار میلیارد تومان سهام نهادها و رد دیون است.

قربانزاده افزود: براساس این تکالیف حدود ۲۵۰ هزار میلیارد تومان باید در بازار سرمایه به فروش برسد که با توجه به مشکلات بازار سرمایه تا کنون ریالی از آن محقق نشده است.

وی یادآور شد: مجموعه ای از مشکلات در کنار هم قرار گرفته که رسیدن به اصل ۴۴ قانون اساسی، اقتصاد ملی، افزایش سهم اشتغال و بخش خصوصی کاستن از بار مالی و مدیریتی دولت را سخت کرده است.

رییس کل سازمان خصوصی سازی گفت: برای عبور دوران گذار خصوصی سازی از مشکلات، آنچه که در پرتفوی دولت قرار دارد و سازمان های توسعه ای که زیان انباشته دارنددر فضای تعاملی با بخش خصوصی برای واگذاری انجام می شود.

همایش های الگوی مطلوب حکمرانی اقتصادی از سری نشست های سیزدهمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور و هشتمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی موسوم به کیش اینوکس ۲۰۲۱ است.

این رویدادها با حضور کارشناسان و مدیران بخش دولتی و خصوصی فعال در عرصه های بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی صبح روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه برگزار می شود.

بخش نشست های تخصصی این رویداد همزمان با دومین روز از بخش نمایشگاهی آن با افق برگزاری ۲۰ نشست روز سه شنبه در مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش آغاز شد.

بخش نمایشگاهی این رویداد نیز عصر دوشنبه با حضور سعید محمد مشاور رییس جمهوری و دبیرشورایعالی مناطق آزاد تجاری گشایش یافت.

این نمایشگاه متشکل از ۸۰ غرفه و در بخش های مختلف است که ۲۰۰ سازمان دولتی و شرکت سرمایه گذاری از امروز هشتم تا ۱۱ آذر در محل نمایشگاه های بین المللی جزیره کیش آماده بازدید علاقه مندان است.

رویکردها و محورهای این رویداد برگرفته از مسائل روز اقتصادی کشور شامل الگوهای نوین مالی از بازار پول و سرمایه، معرفی فرصت های سرمایه گذاری در کشور و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، بانک داری بین المللی، دیپلماسی اقتصادی توسعه تجارت با کشورهای منطقه، اقتصاد الکترونیک و تاسیس بورس بین‌الملل، اقتصاد مسکن، آینده پژوهی و چند محور دیگر است.

بازدیدکنندگان می توانند هر روز از ساعت ۱۷ تا ۲۲ برای بازدید از این نمایشگاه به محل نمایشگاه‌های بین المللی جزیره کیش مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha