۹ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۲۳
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 84560975
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مرکز تجاری ایران در منطقه آزاد دمشق افتتاح شد

تهران - ایرنا - «مرکز تجاری ایران» با هدف تقویت روابط بازرگانی تهران و دمشق و تسهیل مبادلات تجاری بین دو طرف امروز (سه شنبه) در منطقه آزاد پایتخت سوریه افتتاح شد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، در این مرکز تجاری که با حضور «سیدرضا فاطمی امین» وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد، تعدادی از شرکت‌های ایرانی متخصص در زمینه‌های تجاری، صنعتی، کشاورزی و تجهیزات ساختمانی، در این نمایشگاه خدمات و محصولات خود را عرضه می کنند.    

وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در مراسم افتتاح در جمع خبرنگاران گفت که این مرکز فرصتی برای تقویت روابط اقتصادی و افزایش مبادلات تجاری بین دو کشور است.

مرکز تجاری ایران در منطقه آزاد دمشق افتتاح شد

فاطمی امین با اشاره به اینکه حجم مبادلات تجاری بین سوریه و ایران اکنون به سه میلیارد دلار رسیده است، افزود: رایزنی‌هایی بین دو طرف برای افزایش سرمایه‌گذاری‌های مشترک و تبادل تجربیات انجام شده تا به حمایت از سوریه در مرحله پس از بحران، سقف مبادلات و معاملات تجاری بین دو کشور افزایش یابد. 

به گزارش «سانا»، «فهد الدرویش» رئیس کمیته عالی سرمایه‌گذاران در مناطق آزاد و رئیس اتاق بازرگانی سوریه و ایران نیز در این ارتباط گفت: این مرکز، به عنوان بانک اطلاعاتی است که فعالیت‌های اقتصادی در سوریه را ارائه می‌دهد تا تجار و صنعتگران داخل کشور بتوانند از طریق آن اطلاعات مختلف مرتبط با شرکت‌های ایرانی را به طور مستقیم دریافت کنند.

وی افزود: این مرکز همچنین محلی برای واردات، صادرات و بازاریابی است و در تقویت روابط اقتصادی بین ایران و سوریه اهمیت بالایی دارد.

همچنین «کیوان کشفی» رئیس اتاق مشترک ایران و سوریه با اشاره به اینکه این مرکز اولین محل تجاری ایرانی مستقر در سوریه است و مبنای تجارت ایران [ در سوریه ] خواهد بود، افزود: این مرکز دارای دفاتر تجاری است که شرکت‌های بخشی خصوصی ایران را قادر می‌سازد تا مبادلات تجاری بین دو کشور را انجام دهند. 

وی اظهار داشت: این مرکز از نظر توسعه روابط دو کشور مهم است و رابط بین اتاق های بازرگانی، صنعت و کشاورزی ایران و سوریه خواهد بود. 

مرکز تجاری ایران در منطقه آزاد دمشق در حالی افتتاح شد که  دومین نمایشگاه تخصصی ایران در سوریه دیروز ( دوشنبه ) در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی دمشق گشایش یافت و تا سوم ماه آینده با حضور 164 شرکت تجاری و صنعتی ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha