روند ساخت شهرک سرمایه‌گذاری صنعتی زرندیه شتاب می‌گیرد

ساوه - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: سیمای کنونی عملیات ساخت شهرک صنعتی مبل در زرندیه مطلوب نیست و تلاش می‌شود تا روند این طرح شتاب بگیرد.

«فرزاد مخلص‌الائمه» روز سه‌شنبه در سفر به شهرستان زرندیه و بازدید از طرح شهرک سرمایه‌گذاری زرندیه واقع در کناردست آزادراه ساوه به تهران در جمع خبرنگاران، بیان کرد: وضعیت کنونی عملیات این طرح مهم نماد ناکارآمدی در حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است و جای تاثر است که چنین طرح اقتصادی که باید اکنون مملو از کار و تولید باشد، سال‌ها رها شده است.

وی ادامه داد: در این بازدید شماری از سرمایه‌گذاران و اصناف قول مساعدت متقابل دادند و امید است تا سرعت عملیات اجرایی این طرح بهبود یافته و بعد از وقفه طولانی این شهرک با ترزیق سرمایه دوباره فعال شود.

وی تاکید کرد: در این راستا لازم است که فرماندار زرندیه و معاونت اقتصادی استانداری با ایجاد کارگروه و جمع‌بندی درخواست‌ها و راهبردهای مدنظر و ابلاغ آن‌ها به سرمایه‌گذاران پیگیر باشند.

مخلص‌الائمه اظهار امیدواری کرد، به‌زودی کار طراحی و اقدامات ساخت و ساز در این منطقه صنعتی که زیرساخت مناسبی دارد، آغاز شود.

وی تاکید کرد: صنایعی باید برای استقرار در این منطقه دعوت شوند که کمترین نیاز آبی را داشته باشند و متناسب با شرایط کم آب شهرستان عمل شود.

وی ادامه داد: ساخت این ناحیه صنعتی علاوه بر توسعه اشتغال در اقتصاد استان های همجوار به خصوص تهران، قم و مرکزی با ایجاد زنجیره ارزش و صنایع غذایی اثرگذاری مثبت دارد و به طور کلی در مسیر پیشرفت و توسعه کشور خواهد بود.  

استاندار مرکزی در خصوص بازدید از منطقه ویژه اقتصادی سرزمین ایرانیان (آیلند) نیز، گفت:بعد از سال‌ها پیگیری و همکاری دستگاه‌های اجرایی، این طرح سرمایه گذاری به نتایج مناسبی رسیده است و در مورد برخی مشکلات موجود هم قول پیگیری و رفع آ داده شده و به زودی کارگروهی متشکل از عوامل اجرایی و قضایی برای این منظور در استانداری آغاز به‌کار می‌کند.

شهرستان زرندیه دارای چهار شهرک صنعتی با فعالیت ۳۲۰ کارخانه و اشتغال حدود ۱۸ هزار نیروی کار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha