مرحوم فتحی‌پور همواره برای آموزش موسیقی تلاش کرد

تهران- ایرنا- سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی ضمن تسلیت درگذشت مرحوم درویش‌علی فتحی‌پور پیشکسوت موسیقی محلی بختیاری او را هنرمندی خطاب کرد که همواره دغدغه آموزش موسیقی را داشت.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محمود شالویی در پیامی درگذشت هنرمند پیشکسوت موسیقی محلی بختیاری را تسلیت گفت.

محمود شالویی در این پیام نوشته است: درویش‌علی فتحی پور با فرهنگ و موسیقی بختیاری همدل و همزاد بود و با نوای سازش بخشی از فرهنگ بختیاری را روایت کرد.

 فتحی پور از نسل قدیم نوازندگان کرنای بختیاری است که همیشه دغدغه آموزش موسیقی بختیاری را داشت و برای روشن نگه داشتن چراغ این موسیقی بومی تلاش کرد و با ساز و موسیقی همراه بود و امروز موسیقی بختیاری یکی از هنرمندان و عاشقان خود را از دست داده است.

وی در انتهای پیام خود افزود: درگذشت هنرمند پیشکسوت موسیقی زنده یاد درویشعلی فتحی پور را به خانواده ارجمندش، هنرمندان و هنردوستان تسلیت می گویم و برای آن مرحوم رحمت و مغفرت از درگاه خداوند متعال خواهانم.

سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت درویش‌علی فتحی‌پور نوازنده باسابقه ساز کرنا بختیاری را تسلیت گفت.

محمد اله‌یاری در این پیام نوشت: خبر رسید که هنرمندی از اقلیم موسیقی بختیاری دعوت حق را پاسخ گفت.

مرحوم درویش‌علی فتحی‌پور، مهارت زیادی در شناخت و اجرای مقامات اصیل و هویت بخش خطه بختیاری داشت. 

اینجانب درگذشت جناب آقای درویش‌علی فتحی‌پور را به خانواده محترم ایشان، دوستداران و اهالی شریف هنر تسلیت عرض نموده و از درگاه پروردگار منان، علو درجات  برای آن مرحوم مسئلت می‌نمایم.

زنده‌یاد فتحی‌پور از سن هفت سالگی موسیقی را نزد پدرش آموخته و نوازنده‌ای بسیار متبحر بود که در تاریخ این سرزمین ریشه داشت.

وی در جریان برگزاری رویدادهای مرتبط با پیروزی انقلاب اسلامی، ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، ساخت سد دز و چندین رویداد دیگر به اجرای موسیقی پرداخته بود.

او کوله‌باری از تجربه و زیستن بود و نوای سازش همیشه روشنی بخش مراسم بختیاری بود. فتحی‌پور میراث موسیقی‌ای را که سینه به سینه به او رسیده بود، حفظ کرد و به فرزندانش نیز آموخت.

درویش علی فتحی‌پور امروز در سن ۹۵ سالگی بر اثر ابتلا به بیماری ریوی دارفانی را وداع گفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha