کشف بیش از ۶۱۵ میلیارد تومان کالای قاچاق در طرح رعد ۶

تهران - ایرنا - فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اجرای طرح رعد ۶ که به مدت هفت روز در مناطق مرزی استان های شمال غرب، غرب و جنوب کشور اجرا شد، گفت: بیش از ۶۱۵ میلیارد تومان کالای قاچاق در این طرح عملیاتی کشف شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار احمدعلی گودرزی با اشاره به اجرای طرح عملیاتی رعد ۶ در مرزهای کشور اظهار داشت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری شده، مجاهدان مرزبانی نیروی انتظامی با اشراف اطلاعاتی و عملیاتی با جدیت مبارزه با پدیده شوم قاچاق را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: طرح عملیاتی رعد ۶ به مدت هفت روز در مناطق مرزی استان های شمال غرب، غرب و جنوب کشور اجرا شد که در این طرح ۴۹ شناور و ۷۴ خودرو حامل بار قاچاق توقیف شد، تصریح کرد: مرزبانان نیروی انتظامی با اقتدار و صلابت با اجرای این طرح، مناطق آلوده مرزی را پاک سازی کرده و دست قاچاقچیان را از اعمال سودجویانه کوتاه کردند.

گودرزی با اشاره به توقیف دو شناور با پرچم کشور های خارجی و کشف ماشین آلات سنگین بیان داشت: مرزبانان در یک عملیات موفقیت آمیز ۱۷ دستگاه خودروی سنگین کشنده، یک دستگاه لودر و دو دستگاه میکسر سیمان و لیفتراک کشف کردند.  

فرمانده مرزبانی ناجا همچنین از متلاشی شدن چندین باند قاچاق کالا در این طرح خبر داد و گفت: ۱۶۶ قبضه سلاح جنگی، شکاری و مقادیری مهمات از چند باند قاچاق که قصد وارد کردن سلاح به داخل کشور را داشتند، کشف شد.

گودرزی ادامه داد: ۵۹۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در دریا و در شرایط سخت آب و هوایی در آب های خلیج فارس کشف شد و در این مدت ۴۶۷ قاچاقچی دستگیر و تحویل مقامات قضائی شدند.

وی افزود: در اجرای طرح رعد ۶، مرزبانان غیور نیروی انتظامی موفق شدند ۳۷۹ هزار و ۹۲۷ قلم لوازم آرایشی، ۲ هزار و ۷۸۸ قطعه لوازم جانبی تلفن همراه، یک هزار و ۲۲ هزار و ۷۵۹ دستگاه لوازم خانگی، ۳۰۱ دستگاه لوازم صوتی و تصویری و یک هزار و ۴۶۷ راس دام سبک و ۵۶ راس دام سنگین، مقادیر زیادی تلفن همراه و تبلت، لاستیک، پارچه، انواع سیگار خارجی و... و. به ارزش  ۶۱۵ میلیارد و ۲۰۲ میلیون تومان کشف کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه تلاش مرزبانان برای تحقق شعار سال بیش از پیش ادامه دارد، اظهار داشت: مبارزه با قاچاق در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری با جدیت دنبال خواهد شد و مرزبانان در این راستا با آمادگی عملیاتی و توان رزم با قاچاقچیان و مخلان اقتصادی کشور برخورد خواهند کرد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha