بیش از ۹۹ درصد جمعیت شهری در پلدشت از نعمت گاز بهره مند هستند

ارومیه- ایرنا- سرپرست فرمانداری پلدشت با اشاره به اجرای پروژه های گازرسانی در این شهرستان گفت: هم اکنون ۹۹.۶ درصد جمعیت شهری و ۷۸ درصد جمعیت روستایی این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

صادق حبیب زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بهره مندی ۴۴ روستا از ۷۲ روستای پلدشت از نعمت گاز طبیعی، افزود: ۱۳ روستای دیگر این شهرستان در حال گازرسانی و مراحل پایانی لوله‌گذاری است که در آینده نزدیک به شبکه سراسری متصل خواهد شد. 

وی در ادامه با اعلام اینکه از این ۱۳ روستا، سه روستا در محور "شوربلاغ " شامل "شوربلاغ علیا"، " شوربلاغ سفلی" و "کولوس" از ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است، ادامه داد: با اتمام این پروژه در مجموع ۲۶۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد. 

سرپرست فرماندار پلدشت اضافه کرد: برای اجرای این پروژه ۳۷ میلیارد ریال هزینه صرف شده است.

حبیب زاده گفت: ۱۰ روستای دیگر محور" قارقلوق" که شامل روستاهای "جمال کندی"، "نظرخان"، "قارقلوق سفلی"، قارقلوق علیا"، "قیر کندی"، "میرزا کندی"، "قیقاج"، "شهرک میلاد"، "شیبلوی عجم "و" شیبلوی کُرد" است نیز با مجموع هزار و ۶۶ خانوار هم اکنون از ۴۰ پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

وی افزود: این پروژه ۳۰ میلیارد ریال هزینه در حال انجام است و شبکه داخلی این ۱۰ روستا نیز با اعتبار ۳۶ میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد در حال انجام است.

فرماندار پلدشت اضافه کرد: ۹ روستای محور "بورالان" نیز در سه فاز مراحل مطالعاتی را به پایان رسانده و در آینده نزدیک پیمان سپاری خواهد شد.

به گفته وی از کل روستاهای پلدشت فقط در ۶ روستا به دلیل پایین بودن تعداد خانوار گازرسانی انجام نشده است، که در همین راستا رئیس شرکت گاز استان قول مساعد داده است تا عملیات لوله گذاری و همزمان علمک گذاری در این روستاها نیز  در آینده نزدیک انجام شود.

شهرستان پلدشت بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ با جمعیت ۴۲ هزار نفر و ۷۲ روستا در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha