استاندار: بنیاد مهدویت کهگیلویه و بویراحمد تقویت شود

یاسوج - ایرنا - استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بنیاد مهدویت استان بیش از پیش حمایت، پشتیبانی و تقویت شود و نباید در این زمینه غفلت یا کوتاهی کرد.  

به گزارش ایرنا، سید علی احمدزاده روز سه شنبه در نشست شورای بنیاد مهدویت کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: بنیاد مهدویت این استان با تعامل و همکاری دستگاه های مختلف اجرایی به ویژه نهادهای فرهنگی استان می تواند زمینه ساز رشد معنوی نسل های نوجوان و جوان بوده و فعالیت‌ هایی مهم و ارزنده در زمینه ترویج و نهادینه کردن فرهنگ مهدویت انجام دهد. 

وی افزود: تقویت گفتمان انتظار و فرهنگ مهدویت امید و نشاط را هر چه بیشتر در دل مردم زنده خواهد کرد. 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر تقویت روزافزون نگاه مسئولان اجرایی این استان به بنیاد مهدویت در استان تأکید  کرد. 

احمدزاده با اشاره به اینکه اقدام های بنیاد مهدویت کهگیلویه و بویراحمد برای گسترش بیش از پیش معارف مهدوی ارزشمند است، بیان  کرد: شورای سیاستگذاری، پشتیبانی و هماهنگی فعالیت های مهدوی در این استان نیازمند حمایت همیشگی است. 

وی عنوان کرد: گفتمان‌ انتظار و فرهنگ مهدویت باید هر چه بیشتر وارد ابعاد مختلف زندگی‌ مردم شود. 

احمدزاده ابراز داشت: انقلاب اسلامی ایران و نظام دینی کشور در زمینه ایجاد جامعه مهدوی حرکت می کند و تحقق هر چه بهتر چنین امر مهمی نیز مستلزم هم افزایی تمامی دستگاه های اجرایی است. 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: گفتمان انتظار به عنوان یک ظرفیت بین ‌الادیانی باید به طور روزافزون تقویت شود و متولیان بنیاد مهدویت کهگیلویه و بویراحمد نیز در این مسیر  نیازمند حمایت و برنامه سازی هستند. 

احمدزاده اظهار داشت: بمنظور تأمین منابع مالی و زمین برای ساخت، استقرار و فعالیت بنیاد مهدویت کهگیلویه و بویراحمد از هیچ تلاش و  اقدامی دریغ نمی شود و گام های اساسی برداشته خواهد شد. 

وی افزود: انتظار و توقع از بنیاد مهدویت در شرایط حساس کنونی بالا بوده و باید زمینه گسترش آموزه های مهدوی را برای قشرهای مختلف مردم فراهم کرد. 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: امروزه بیش از هر زمان دیگری به تعمیق مباحث مهدوی به عنوان پایه، اساس و مبنای کارها نیاز  است.   

احمدزاده عنوان کرد: فعالیت بیش از پیش بنیادهای مهدویت در کشور مانعی مهم برای ظهور فرقه‌ های انحرافی به ویژه معاندان و وهابیت بوده و یکی از بهترین روش ها برای مقابله با آنها است. 

وی ابراز داشت: تلاش برای تحقق هر چه مطلوبتر بیانیه گام دوم انقلاب یکی از رسالت های مهم و اساسی بنیاد مهدویت است. 

احمدزاده گفت: بنیاد مهدویت درصدد ایجاد معرفت مهدوی با استفاده از تدبیر و برنامه ‎ریزی های کوتاه مدت و بلندمدت است. 

وی اظهار داشت: وظیفه همگان است که برای گسترش روزافزون فرهنگ مهدویت و زمینه سازی برای تعجیل در ظهور امام زمان (عج) سهم  خود را ادا کنند. 

مسئول بنیاد مهدویت کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: مهمترین آرمان مهدوی اقامه عدالت در جامعه اسلامی بوده و آیات و روایات متعددی  نیز مسیر ولایت و هدایت را روشن کرده است. 

حجت الاسلام سید علی صالح موسوی اعظم اظهار داشت: برخی از مهمترین اهداف تأسیس بنیاد مهدویت شامل تبیین موضوع ظهور  حضرت ولی عصر (عج) به نسل جوان، گسترش معارف مهدویت و فرهنگ انتظار، آموزش سبک زندگی مهدوی و جهانی سازی معارف ناب  شیعی است. 

وی افزود: ۷۲ آیه قرآن کریم و ۵۴۰ روایت در  زمینه مهدویت وجود دارد که در آنها به موضوع های ظهور، قیام، غیبت و حکومت حضرت  مهدی (عج) اشاره شده است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha