چشم‌اندازهای زیبای رودخانه دامن ایرانشهر برای گردشگری جذاب ودلنوازاست

زاهدان- ایرنا- سرپرست بخشداری بخش دامن ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: چشم‌اندازهای زیبا و بکر حاشیه رودخانه دامن برای گردشگری و گذراندن لحظاتی خوش دلنواز و جذاب است و هر رهگذری را مجذوب می‌کند.

تیمور کریم‌زایی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بخش دامن ایرانشهر با آب و هوای مساعد، باغات و زمین های کشاورزی، رودخانه ، قنات ها و چشمه های مختلف همچون نگین سبزی در قلب بلوچستان خودنمایی می کند.

وی افزود: بیشتر نقاط کشور در این فصل از سال سرما و یخبندان حاکم و هموطنان شاهد برگریزان درختان هستند، اما شرایط اقلیمی بخش دامن ایرانشهر هوایی دلپذیر را برای مردم و بویژه کشاورزان رقم زده و رویش انواع گونه های گیاهی، گل های رنگارنگ، مزارع سرسبز و نخل های سربه فلک کشیده این منطقه را به نگینی سرسبز تبدیل کرده است.

 سرپرست بخشداری دامن با بیان ظرفیت‌های گردشگری این بخش از جمله سرسبزی طبیعت و زیبایی رودخانه، نخلستان های گسترده و سربه فلک کشیده، رشته کوه‌های بهم پیوسته، آبشارهای کوچک و بزرگ، نهرها و قنوات پرآب، مزارع و شالیزارها، باغات مرکبات، اماکن و قلعه‌های تاریخی، دروازه قرآن، معادن، سنگ نگاره‌های چندهزارساله، بافت سنتی و روستایی و زمینه های بومگردی و گردشگری کشاورزی و عشایری زمینه ای مناسب برای سرمایه گذاری و گردشگری فراهم کرده است. 

کریم‌زایی افزود: بخش دامن به منزله نگین انگشتری شهرستان ایرانشهر است که با کمترین توجه به زیرساخت‌های گردشگری، می تواند محیطی مناسب برای جذب گردشگران باشد.

وی بیان کرد: بخش دامن با ۵٠ پارچه آبادی، حدود ١۵ هزار نفر جمعیت با یکهزار کیلومتر مربع وسعت مکان خوبی برای جذب گردشگر و سرمایه گذاری است.

ایرانشهر از توابع استان سیستان و بلوچستان در ۳۳۷ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان قرار دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha