موانع پیش روی ۲ واحد صنعتی و معدنی در استان همدان برداشته شد

همدان- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: ۲ واحد صنعتی و معدنی استان در مسیر فعالیت با مشکلاتی مواجه شده بودند که با درایت اعضای ستاد تسهیل، مسایل بررسی و موانع پیش روی این واحدها برداشته شد.

به گزارش ایرنا، «حمیدرضا متین» روز سه‌شنبه در چهل و ششمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان همدان، اظهار داشت: یک واحد تولید و بسته بندی آب معدنی درخصوص نحوه محاسبه مالیات و ارزش افزوده معترض بود که به درخواست او رسیدگی و راهکارهای لازم پیشنهاد شد.

وی افزود: یک واحد معدنی استان همدان نیز که در زمینه تولید کربنات کلسیم فعالیت دارد با معارضین محلی مواجه شده که در این کارگروه تخصصی برای حل و فصل اختلاف‌های موجود تصمیم‌های لازم اخذ شد.

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان همدان با اشاره به برگزاری ۴۵ جلسه ستاد از ابتدای سال تاکنون، افزود: ۱۷۴ مصوبه برای مانع زدایی از واحدهای تولیدی استان همدان در این جلسات صادر شده است.

به گفته متین، از این تعداد ۶۰ مصوبه در زمینه امور بانکی و تسهیلات، ۲۱ مصوبه درخصوص امور مالیاتی و تامین اجتماعی، ۶۱ مصوبه در بخش امور زیربنایی و شهرکها و ۳۲ مصوبه نیز مربوط به سایر موارد است.

وی خاطرنشان کرد: واحدهای تولیدی در مرحله نخست باید در سامانه ستاد تسهیل به نشانی tashil.stsm.ir تقاضای خود را ثبت کنند و سپس درخواست آنها در اختیار دستگاه مربوطه قرار می‌گیرد تا در صورت رفع نشدن مشکل، موضوع در ستاد تسهیل استان مطرح و برای رفع آن تصمیم گیری شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha