تفاهمنامه مشترک بین شهرداری و نظام مهندسی ساختمان اصفهان امضا شد

اصفهان - ایرنا - معاونت شهرسازی و معماری و سازمان مهندسی ساختمان استان اصفهان با هدف تسریع و تسهیل در ارائه خدمات در حوزه ساخت و سازی شهری، تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

به گزارش ایرنا، این تفاهمنامه به مدت سه سال و با تشکیل کارگروههای مشترک، ارائه خدمات الکترونیکی برای تسریع در پاسخگویی به مراجعان، و همکاری در برگزاری دوره های آموزشی، رعایت حداکثری ضوابط در توسعه و ساخت و سازهای شهری را دنبال خواهد کرد.

کاهش موازی کاری، الزام استفاده از مجریان ذی صلاح و ایجاد شناسنامه فنی و ملکی ساختمان، ارتقای کمی و کیفی ساخت و سازها، کاهش هزینه‌ها و افزایش رضایتمندی مخاطبان دیگر مفاد این تفاهمنامه را تشکیل می‌دهد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان در آیین امضای این تفاهم‌نامه، کاهش تخلفات، پیگیری از اقدامات سودجویان و کاهش موازی کاری را از جمله مزایای امضای تفاهمنامه برشمرد و گفت: بر اساس ساز و کاری که به دنبال آن هستیم هزینه و زمان برای اخذ پایانِ کار ساختمان به یک چهارم تقلیل می‌یابد.

وحید مهدویان اضافه کرد: سعی شده که مکاتبات مبتنی بر اطلاعات و داده‌ها به صورت الکترونیکی بین معاونت شهرسازی و معماری و سازمان مهندسی ساختمان استان اصفهان رد و بدل شود تا به آسان سازی فعالیت‌ها بیانجامد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان با تاکید بر اینکه در این زمینه می‌توانیم برای کشور الگو باشیم ادامه داد: افزایش همکاری‌ها در قالب این تفاهم سبب توقف حاشیه سازی و واسطه گری‌ها در مقوله ساخت و ساز در این خطه می شود.

وی به تصمیم برای طراحی نقشه‌های اجرایی ساختمان‌ها و در دسترس بودن آن برای مالکان اشاره و خاطرنشان کرد: در قالب این طرح، مردم می‌توانند از وضعیت فنی ساختمانی که در آن زندگی می کنند مطلع شوند و برای مثال محل عبور انشعابات را بدانند تا در زمان تغییرات داخلی، با مشکلی روبه رو نشوند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان درباره پدیده مخرب فرونشست زمین در این منطقه گفت: جلسات مرتبطی در این خصوص تشکیل شده است تا بر اساس شدت درگیری مناطق مختلف شهری با این چالش، بلندمرتبه سازی در مناطق پر خطر به حداقل برسد.

مهدویان افزود: این نهاد عامل کاهش پدیده فرونشت نیست اما فرایندی را مدون خواهد کرد که بر آن مبنا، ساختمان‌ها با خطرات کمتری روبه رو شوند.

همچنین رییس سازمان مهندسی ساختمان استان اصفهان تصریح کرد: در قالب این تفاهمنامه ۵۰ تا ۶۰ کارگروه شکل خواهد گرفت تا به تعاملات نتیجه بخش و کاهش سردرگمی شهروندان منجر شود.

احمد بناکار با اشاره به اهمیت ساده سازی مراحل صدور پروانه و یکپارچه سازی نرم افزارها ادامه داد: کلیات تفاهمنامه امروز به امضا رسید و برای سایر فعالیت‌های مشترک نیز اقدام خواهیم کرد.

کلان‌شهر اصفهان با ۲ میلیون نفر جمعیت، سومین شهر پرجمعیت کشور است و ۱۵ منطقه شهرداری دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha