۹ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۵۰
کد خبرنگار: 1018
کد خبر: 84560601
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۹۲ کیلوگرم مواد مخدر در استان یزد کشف شد

یزد- ایرنا- ماموران انتظامی یزد شبانه روز گذشته در بازرسی از سه دسگاه کامیون و یک خودروی پژو پارس عبوری در جاده های استان ۴۹۲ کیلوگرم موادمخدر که به طرزماهرانه جاسازی شده بود،کشف کردند.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری پلیس ، محموله کشف شده ۳۳۲ کیلوگرم تریاک و بقیه حشیش است  و در این ارتباط ۶ متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده  به دادگاه معرفی شدند.

به گفته سردار عباسعلی بهدانی فرد ،فرمانده انتظامی یزد در عملیات ماموران پلیس، ۲۴۵ کیلوگرم تریاک و ۱۶۰ کیلوگرم حشیش کشف شد و ماموران با کار اطلاعاتی از بارگیری و حرکت قاچاقچیان از شرق کشور به سمت این استان مطلع شدند.

وی با اشاره به تشکیل تیم های عملیاتی و کنترل جاده ها ادامه داد: ماموران ۲ دستگاه کامیون حامل این محموله را در کمربند غربی شهر یزد شناسایی و آنها را در عملیاتی متوقف کردند و در این ارتباط ۲ دستگاه کامیون و سه متهم دستگیر و به دادسرا معرفی شدند

وی در ادامه از کشف ۷۴ کیلو گرم تریاک در بازرسی از یک دستگاه کامیون عبوری از سوی ماموران ایستگاه بازرسی شهید مدنی یزد  در حوزه جغرافیایی شهرستان مهریز خبرداد که در این مورد یک متهم متهم دستگیر و به دادگاه معرفی شد و محموله از شرق کشور به مقصد شهرستان آمل بارگیری شده بود .

همچنین  فرمانده انتظامی شهرستان میبد گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر در بازرسی از یک دستگاه خودرو پژو پارس ۱۳ کیلوگرم تریاک کشف کردند .

سرهنگ محمد حسین نبی پور اظهار کرد:  این خودرو از استان های جنوبی به سمت میبد در حرکت بود  و ماموران در هماهنگی با مقام قضایی  از آن بازرسی  و ۲ متهم را ستگیر کردند.

وی  تصریح کرد: این مقدار موادمخدر به طرز ماهرانه ای در خودرو به صورت دوبل و در بسته های بزرگ و کوچک جاسازی و با هوشیاری ماموران کشف شد.

***  ۲ شکارچی متخلف در مروست دستگیر شدند

فرمانده انتظامی شهرستان خاتم از دستگیری ۲ شکارچی متخلف و کشف هفت کیلوگرم گوشت یک راس کل کوهی و یک قبضه سلاح شکاری از سوی ماموران خبرداد .

سرهنگ حسین اسمعیلی افزود: با کسب اطلاعاتی از شکار غیرمجاز در منطقه با هماهنگی مقام قضایی متهمان دستگیر و به دادگاه معرفی شدند.

به گفته وی افرادی که به صورت غیرمجاز اقدام به شکار گونه های جانوری تحت حفاظت کنند،از سوی پلیس دستگیر و به مراجع قانونی معرفی می شوند

*** توصیه هایی برای کاهش تصادف رانندگی در جاده   

فرمانده انتظامی استان یزد گفت: سالانه افرادی بر اثر تصادف جان خود را از دست می‌دهند که بیشترین علت مربوط به عامل انسانی و راننده است .

سرتیپ عباسعلی بهدانی فرد افزود: برای پرهیز از تصادف، اگر رانندگان شرایط پیشگیری را رعایت کنند و آن را به کار ببندند مطمئنا درصدی از سانحه رانندگی کاهش می‌یابد.

وی افزود: بخشی از تحقق پیشگیری از تصادف «دانستن » است و بخش مهم دیگر به کار بستن و استفاده صحیح از « روش‌ها » در رانندگی است.

به گفته بهدانی فرد ازدحام خودروها بدون رعایت فاصله طولی باعث ایجاد تصادف می‌شود؛ اگرچه سیستم‌های مدرن ایمنی خودرو مانند ترمزهای ضد قفل و کنترل مسیر می‌تواند در این امر موثر باشد، ولی دقت و رعایت راننده در فاصله با خودروی جلویی بسیار حایز اهمیت است.

وی ادامه داد: مشکل رانندگان داشتن سرعت غیرمجاز است؛ برای مثال در حالی که سرعت ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت در بزرگراه قانونی است،زمان بارندگی اگر  آهسته حرکت نکنید، به وضوح دید شما همچنین توانایی متوقف کردن خودرو کاهش می‌یابد و شانس تصادف را افزایش می‌دهد.

وی اضافه کرد: بطور مشابه اگر شما در جاده‌ای ناآشنا خصوصا با پیچ‌های کور متعدد رانندگی می‌کنید، قادر نیستید با سرعت یک فرد بومی که از آن جاده عبور می‌کند، حرکت کنید، سرعت خود را با شرایط و میزان راحتی و ایمنی خودتان تطبیق دهید.

به گفته فرمانده انتظامی استان یزد از عوامل حواس پرتی اجتناب کنید یعنی هنگام رانندگی که فعالیت پیچیده‌ای است و نیاز به تمرکز بالا دارد هرگونه پرداختن همزمان به امور دیگر، باعث کاهش حواس در رانندگی و وقوع تصادف می‌گردد.

وی تاکید کرد که استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی، خوردن و آشامیدن، صحبت کردن با سرنشینان خودرو، برداشتن چیزی از داخل داشبورت، خیره شدن به جاده همه عوامل حواس پرتی رانندگان است.

وی یادآور شد: انحراف به چپ در رانندگی مهم است ،اگر قصد انحراف به چپ برای انجام سبقت مجاز را دارید هوشیا باشید و با میدان دید کافی و بدون ریسک اقدام به این کار کنید چرا که بخش مهمی از عوامل شکل دهنده تصادف انحراف به چپ رانندگان است.

بهدانی فرد افزود: همراه داشتن تجهیزات ایمنی مانند کمربند در خودرو و استفاده درست از آن اگر چه نمی‌تواند از وقوع تصادف پیشگیری کند اما رانندگان خوب می‌دانند و به تجربه دریافته‌اند که کمربند ایمنی جان راننده و سرنشینان را هنگام تصادف تا حد زیادی مصون نگه می‌دارد.

  فرمانده انتظامی استان یزد گفت: از چراغ راهنما هنگام گردش به راست یا چپ استفاده کنید؛ چرا که استفاده نکردن از چراغ راهنمای خودرو هنگام گردش به چپ یا راست خطرناک و زمینه ساز تصادف است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha