راهکاری برای سودهای بسیار بانک‌ها پیش‌بینی شود

تهران- ایرنا-عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، گفت: بانک‌ها زندگی مردم، بازار، تولیدکننده، صادرات و کارخانه‌ها را با مشکل روبرو کرده‌اند و باید راهکاری برای سودهای بسیار بانک‌ها پیش‌بینی شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا،  حسین جلالی در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزارت نیرو گفت: مواد ۲۷ و ۲۸ قانون جامع آب باید اصلاح شود. مشکلات موجود در حوزه صنعت حل شده اما در بخش کشاورزی مانده است.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باغات پسته رفسنجان و انار به دلیل عدم انتقال آب با مشکل روبرو هستند، افزود: در حال حاضر خشکبار پس از صادرات باید در قالب پیمان‌سپاری ارزی و با ارز نیمایی محاسبه می‌شود و  این سوال ایجاد می‌شود که با ارز نیمایی چه میزان خشکبار صادر می‌شود، باید خشکبار از این قانون معاف شود چرا که صادرات پسته با مشکل مواجه شده است.

جلالی افزود: بانک‌ها زندگی مردم، بازار، تولیدکننده، صادرات و کارخانه‌ها را با مشکل روبرو کرده‌اند باید راهکاری برای سودهای بسیار بانک‌ها پیش‌بینی شود. بانک مرکزی بند ۳۵ بودجه سال ۹۵ را اصلاح کند، در آن زمان حدود ۲۷ میلیون پرونده مختومه اعلام شد که در حال حاضر تعداد پرونده‌ها شدت پیدا کرده می‌توان با تسعیر نرخ ارز این مشکل را حل کرد.

وی با اشاره به اینکه سند آمایش سرزمین در کشور وجود ندارد، ادامه داد: هر کسی که صدای بلندتر و لابی قوی‌تری داشته باشد می تواند به نتیجه برسد، به طور مثال در برخی استان‌ها فرودگاه راه‌اندازی می‌شود اما پروازی انجام نمی‌شود یا مسافری ندارد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha