اولیانوف: از سرگیری مذاکرات وین کاملاً موفقیت‌آمیز بود

تهران – ایرنا - میخائیل اولیانوف رئیس هیئت روسیه در مذاکرات وین امروز سه شنبه و دقایقی پیش و در تازه ترین توئیت خود تاکید کرد که ازسرگیری مذاکرات وین کاملاً موفقیت‌آمیز بوده و تنظیم پیش‌نویس توافق احیای برجام در کارگروه‌ها آغاز می‌شود.

به گزارش ایرنا، این دیپلمات ارشد روس توییت کرد: ازسرگیری مذاکرات وین کاملاً موفقیت‌آمیز بود. در آغاز دور هفتم، شرکت‌کنندگان در برجام تصمیم گرفتند که بدون تأخیر فرآیند تهیه پیش‌نویس را در دو کارگروه رفع تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای ادامه دهند.

وی خبر داد که این امر «بلافاصله آغاز می‌شود.»

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی دوشنبه‌شب (۸ آذر) نیز در توییتر نوشته بود: نشست کمیسیون مشترک برجام به پایان رسید. در جریان دور هفتم مذاکرات که با موفقیت کامل آغاز شد، شرکت‌کنندگان در مورد اقدامات فوری بیشتر به توافق رسیدند.

دور هفتم مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۴ از عصر دیروز در هتل کوبورگ وین با شرکت نمایندگان ایران، روسیه، جین، فرانسه، انگلیس و آلمان آغاز شده است.

علی باقری مذاکره‌کننده ارشد ایران روز گذشته و در آستانه دور جدید مذاکرات وین گفت: با اراده جدی و تدارک قوی برای لغو تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه وارد گفت‌وگوها شده‌ایم.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ابراز امیدواری کرد که این گفت‌وگوها به طور مؤثر برای تأمین هدف جمهوری اسلامی ایران در زمینهٔ لغو این تحریم‌ها نقش داشته باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha