ملت قهرمان ایران از مذاکرات سازنده و تعاملات جهانی استقبال می‌کند

تهران- ایرنا- نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، گفت: پیام مذاکرات وین برای جهان این است ملت قهرمان ایران تن به ذلت نمی‌دهد و همواره از مذاکرات سازنده و تعاملات جهانی استقبال کرده و به ارتباطات بین المللی و حسن همجواری با کشورهای منطقه علاقه‌مند است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، مهدی اسماعیلی در نشست علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت: جهان در مذاکرات وین این پیام را دریافت کرده است که ملت قهرمان ایران، درس خوانده مکتب مقاومت است و تن به ذلت نمی‌دهد و همواره از مذاکرات سازنده و تعاملات جهانی استقبال کرده و به ارتباطات بین المللی و حسن همجواری با کشورهای منطقه علاقه‌مند است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تلاش‌های رییس‌جمهوری برای ساماندهی اقتصادی کشور، گفت: ضروری است با تشکیل قرارگاه توانمند اقتصادی و با اتخاذ تدابیر لازم، تورم، گرانی و ضعف در کنترل قیمت اجناس و کالاهای اساسی مردم سریعا رفع شود.

اسماعیلی تاکید کرد: برای حمایت از دهک‌های پایین جامعه به ویژه کارگران، نیروهای خدماتی و مشاغل ناپایدار از رییس جمهوری درخواست می‌کنم به معیشت این قشر مظلوم توجه کند. همچنین پدیده نامبارک تحت عنوان قراردادی، کار معین، حجمی، شرکتی، طرحی، پیمانکاری، برون سپاری، پاره وقت، زمان مزدی، تامین نیرو، کارگری موقت و سایر موارد که در ادارات و دستگاه های دولتی و مشاغل غیردولتی به کار گرفته شده و با دریافتی بسیار ناچیز و محروم از مزایا،  چندین سال است در انتظار تعیین تکلیف استخدامی هستند. امیدوارم به این موضوع رسیدگی شود وآلام آنها و خانواده‌هایشان را برطرف کنید.

وی عنوان کرد: به بی برنامگی‌ها و نبود سیاست گذاری‌های منسجم و اثربخش سازمان ایمیدرو، سبب اوضاع آشفته و عقب ماندگی های فولاد شهرستان میانه شده است. همچنین سود بانکی بین سرمایه گذار و بانک‌ها برخواسته از فعالیت اقتصادی نبوده و مانع تولید است. از طرفی دریافت تسهیلات بانکی برای تولیدکننده معضل بزرگی است. حتی برای دریافت وام بسیار کم هم موضوع ضامن، مردم را به کلی گرفتار کرده است.

نماینده مردم میانه (استان آذربایجان شرقی) در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که جایگزینی اعتبارسنجی به جای وثیقه‌گذاری یکی از راهکارهای موثری است که باید در سریعترین زمان ممکن اقدام کرد.

اسماعیلی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود، گفت: شهرستان میانه مهد ورزشکاران نام آور و قهرمانان ملی و بین المللی است و در رشته‌های مهمی چون تکواندو، شنا، پرورش اندام، وزنه برداری، کشتی، تیرو کمان و سایر رشته‌های ورزشی همواره با شکوه تمام درخشیده و مدال آوران نامداری را در میادین جهانی، المپیکی و پارالمپیکی با وجود امکانات بسیار ناچیز تقدیم میهن اسلامی کرده است. اما متاسفانه شهرستان قهرمان پرور میانه، ورزشکاران قهرمان و مربیان پر توان ناباورانه مورد غفلت قرار گرفته و هیچگونه حمایت در خور شأن آنها به عمل نیامده است.

این نماینده مجلس یازدهم بیان کرد: از مسوولان می‌خواهم وزارت ورزش و جوانان را در توجه جدی به قهرمانان غیرتمند از جمله تامین آینده شغلی، تهیه مسکن مناسب و همچنین احداث خانه تکواندو، رفع نواقصات استادیوم ورزشی ۵ هزار نفری و ایجاد امکانات مناسب سایر رشته‌های ورزشی یاری کنند.

وی خاطرنشان کرد: با وجود پتانسیل‌های در معادن و محصولات کشاورزی و باغی، از تمامی سرمایه گذران و کارآفرینان کشور خواهش می‌کنم ظرفیت‌های بالای این شهرستان را مورد بررسی قرار داده و با برخورداری از حمایت‌های تسهیل‌گر مسوولان استان و شهرستان و ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در واحدهای تولیدی و صنعتی مبادرت کنند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha