۸ هزار میلیارد برای توسعه بخش کشاورزی در نظر گرفته شده است

تهران- ایرنا-عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت:۸ هزار میلیارد برای بخش کشاورزی در نظر گرفته شده است که می‌تواند فرصت‌های خوبی در زمینه توسعه امر کشاورزی ایجاد کند ، لازم است اینگونه طرح‌ها در اولویت مجلس قرار گیرند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، رحمت الله نوروزی در جلسه علنی امروز -سه شنبه- مجلس شورای اسلامی در تذکری آیین‌نامه‌ای گفت: گزارش مهمی در مجلس قرائت شد اما  وزیر امور اقتصادی و دارایی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مجلس خارج شدند لذا لازم بود که آنها نیز به تذکرات نمایندگان گوش داده و به آنها پاسخ می‌دادند.

نماینده مردم علی آباد در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: بحث اشتغال و سرمایه‌گذاری موضوع مهمی است که متأسفانه طلاق، آسیب‌های اجتماعی و بزهکاری‌ها نیز ریشه در اقتصاد و اشتغال دارد اما  توجهی به این امر صورت نگرفته است.

عضو کمیسیون کشاورزی در مجلس افزود: در تبصره ۱۴ و ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰، ۵۰ هزار میلیارد تومان علیرغم مخالفت دولت قبل با پیشنهاد کمیسیون تلفیق، موافقت مجلس صورت گرفت که در تبصره ۱۸، ۳۲ هزار میلیارد تومان برای اشتغال جوانان در نظر گرفته شد و در تبصره ۱۴ نزدیک به ۱۹ هزار میلیارد تومان در نظر گرفتند.

نوروزی اضافه کرد: ما در سطح کشور کارگروه اشتغال داریم که در سطح ملی رئیس جمهور و در سطح استانی، استاندار ریاست این کارگروه را برعهده دارد و در این کارگروه‌ها دو ناظر وجود دارد در حالی که این موارد انجام نشده است و مقام معظم رهبری بارها بر این موضوع تأکید و اشاره داشته اند.

وی افزود: ۸ هزار میلیارد برای بخش کشاورزی دیده شده است که می‌تواند فرصت‌های خوبی در زمینه توسعه امر کشاورزی ایجاد کند لذا لازم است اینگونه طرح‌ها در مجلس در اولویت قرار گیرند و طرح‌هایی که مهم نیستند در اولویت کاری مجلس قرار نگیرند.

نمتینده مردم علی آبادخاطر نشان کرد: ۲۷ هزار میلیارد اعتبار قرض‌الحسنه گذاشته‌ایم لذا باید از کارآفرینی، از طرح‌های دانش‌بنیان و نخبگان حمایت صورت گیرد که در این خصوص وزارت امور اقتصاد و دارایی و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی باید توجهات لازم را به این امر داشته باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha