ایران از گسترش و تعمیق مناسبات دوجانبه تهران ـ هراره استقبال می‌کند

تهران- ایرنا-معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهور بر ضرورت توسعه روابط تجاری و اقتصادی به ویژه در زمینه‌های کشاورزی و معدن با جمهوری زیمبابوه تاکید و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از گسترش و تعمیق مناسبات دو جانبه تهران ـ هراره استقبال می‌کند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول ریاست جمهوری، محمد هادی زاهدی وفا امروز خود با «موسابایانا» وزیر امور خارجه و تجارت بین المللی زیمبابوه گفت: ایران و زیمبابوه  همواره دوست یکدیگر بوده‌اند و قطعا این روابط دوستانه را نیز در آینده ادامه می‌دهند.

وی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده همکاری با زیمبابوه در زمینه‌های تخصصی نفت، پتروشیمی، گاز، ارائه مشاوره‌های اقتصادی و خدمات فنی و مهندسی است.

«موسابایانا» وزیر امور خارجه و تجارت بین المللی زیمبابوه نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه جمهوری زیمبابوه به دنبال بهره‌گیری از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف از جمله کشاورزی، توسعه بنگاه‌های کوچک و متوسط، انرژی، سوخت و راه‌سازی است، تصریح کرد: امیدواریم نتایج این سفر دارای دستاوردهای مثبت جهت انجام تمهیدات برای برگزاری نهمین اجلاس کمیسیون مشترک در سال ۲۰۲۲ میلادی در تهران باشد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha