۹ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۳۱
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 84560370
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

انتشار کتاب آمار نامه سنندج و چند خبر دیگر

سنندج- ایرنا- انتشار کتاب آمارنامه سال ۱۳۹۹ شهرداری سنندج، آسفالت و بهسازی بیش از ۳۲ هزار مترمربع از محلات و معابر ناحیه منفصل شهری نایسر، برگزاری مسابقه نور باران ویژه دانش آموزان دوره ابتدایی استان و مسابقه ترجمه و مفاهیم اخلاقی سوره حجرات ویژه دانش آموزان متوسطه و فرهنگیان چند خبر از کردستان است.

به گزارش ایرنا، سومین آمارنامه شهرسنندج توسط مدیریت برنامه و بودجه شهرداری و با هماهنگی و نظارت معاونت توسعه مدیریت و منابع تهیه، تدوین و منتشر شد.

مدیربرنامه و بودجه شهرداری سنندج در این ارتباط اظهار داشت: با توجه به سرعت تغییر و تحولات در حوزه مدیریت شهری، آمارنامه منبعی مهم و قابل استناد برای حرکت صحیح در مسیر مدیریت شهری خواهد بود.

کتایون خراسانزاد با اشاره به ضرورت دسترسی سریع و آسان به آمار و اطلاعات برای برنامه‌ریزی، تحقیقات و ارائه تصویری شفاف از عملکردها، تهیه، تدوین و انتشار آمارنامه شهر سنندج را حائز اهمیت دانست.

وی با اشاره به چاپ و انتشار کتاب آمارنامه سال ۱۳۹۹ شهر سنندج، اعلام کرد: محتوای این کتاب شامل آمار و اطلاعات در زمینه سرزمین، آب و هوا، جمعیت، مدیریت شهری، نیروی انسانی، کشاورزی، جنگلداری و شیلات، صنعت و معدن، نفت و گاز، آب و برق، مسکن و ساختمان، بازرگانی و هتلداری، حمل و نقل و انبارداری و ارتباطات، بهزیستی و تامین اجتماعی، امور قضایی، آموزش، بهداشت و درمان و فرهنگ و کتابخانه است.

مدیربرنامه و بودجه شهرداری سنندج اضافه کرد: جمع آوری اطلاعات این کتاب از اوایل آذر سال ۱۳۹۹ آغاز و فرم‌های خام فروردین ۱۴۰۰ برای ۴۸ دستگاه، ارگان، سازمان و نهاد استانی و شهرستانی برای تکمیل ارسال شد.

وی دستیابی به شناخت صحیح از وضعیت کلی و موجود شهر سنندج، دسترسی به ابزاری برای ارزیابی عملکرد گذشته و حال، تدوین راهنمای آماری محققان، دانشجویان و دانش‌آموزان درامر پژوهش و تدوین چهارچوبی که به اتکای آن بتوان برنامه‌ریزی متناسبی در حوزه‌های مرتبط مدیریت شهری انجام داد را از مهمترین اهداف انتشار کتاب آمار نامه برشمرد.

خراسانزاد با بیان اینکه چهارچوب کلی و الگوی تدوین آمارنامه شهر سنندج، سالنامه‌های آماری مرکز آمار ایران است، افزود: این مرکز آمارنامه را به تفکیک استان ها منتشر کرده اما آمارنامه شهر، صرفا آمار و اطلاعات مربوط به شهر را پوشش می‌دهد بنابراین در برنامه‌ریزی شهری قابل ارجاع خواهد بود.

وی اعلام کرد: شهروندانی که تمایل دارند از اطلاعات و محتوای این کتاب استفاده کنند؛ می‌توانند به سایت شهرداری سنندج به آدرسhttp://www.e-sanandaj.ir مراجعه کنند.

آسفالت و بهسازی بیش از ۳۲ هزار مترمربع از محلات و معابر نایسر

مدیرشهرداری ناحیه منفصل شهری نایسر سنندج هم اظهار داشت: یکی از عمده ترین مشکلات در نواحی منفصل نبود زیرساخت‌های مناسب در حوزه‌های مختلف به ویژه وجود معابر و کوچه های خاکی و فاقد آسفالت است.

بابک شعبانی افزود: با توجه به اینکه انجام آسفالت و بهسازی معابر از مطالبات بحق شهروندان است؛ بهسازی و معابری که زیر ساخت‌های آن اجرا شده در اولویت کاری این ناحیه قرار گرفت.

وی گفت: در سال جاری و در راستای سهولت در تردد وسایل نقلیه، ایمنی در عبور و مرور شهروندان، با چهار هزار و ۵۰۰ تن آسفالت بیش از ۳۲ هزار و ۳۴۰متر مربع از معابر و محلات این ناحیه آسفالت و بهسازی شد.

مدیرشهرداری ناحیه منفصل شهری نایسراظهار داشت: آسفالت حدود ۹ هزار مترمربع آسفالت خیابان دکل، پنج هزار مترمربع خیابان حیران، ۲ هزار و ۷۰۰ مترمربع خیابان گاز پشت انبار گاز و ۲ هزار و ۶۰۰ مترمربع کوچه‌های حدیث چهار و پنج در همین راستا انجام شده است.

برگزاری مسابقه نور باران ویژه دانش آموزان دوره ابتدایی کردستان

رییس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش کردستان گفت: یکی از برنامه‌های شاخص هفته قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش کردستان برگزاری مسابقه استانی نور باران است.

نعمت مرادی افزود: این آزمون ۲۴ آذر جاری از ساعت ۲۱ تا ۲۱.۳۰ شب همزمان در سطح استان به صورت آنلاین و در کانال اداره قرآن، عترت و نماز در بستر شبکه شاد  به نشانی @qenkordestan برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: دانش آموزان از ساعت ۲۱ شب ۲۴ آذر ۱۴۰۰ می توانند با وارد شدن به کانال قرآن، عترت و نماز در مسابقه نور باران شرکت و از جوایز آن بهره مند شوند.

برگزاری مسابقه ترجمه و مفاهیم اخلاقی سوره حجرات ویژه دانش آموزان

رییس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش کردستان یکی دیگر از برنامه های شاخص هفته قرآن، عترت و نماز را برگزاری مسابقه استانی ترجمه و مفاهیم اخلاقی سوره حجرات اعلام کرد و گفت: این مسابقه ویژه دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه و فرهنگیان استان کردستان است.

نعمت مرادی افزود: بخش دانش آموزی این آزمون ۲۵ آذر جاری از ساعت ۲۱ الی ۲۱.۳۰ شب و بخش فرهنگیان ۲۶ آذر از ساعت ۲۱ الی ۲۱.۳۰ شب همزمان در سطح استان به صورت آنلاین و در کانال اداره قرآن، عترت و نماز در بستر شبکه شاد  به نشانی @qenkordestan برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: دانش آموزان و فرهنگیان از ساعت ۲۱ تاریخ‌های اعلام شده می توانند با وارد شدن به کانال قرآن، عترت و نماز در مسابقه ترجمه و مفاهیم اخلاقی سوره حجرات شرکت و از جوایز آن بهره‌مند شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha