«پژوهش مدرسه‌ای-پشتیبان ایران قوی» شعار امسال هفته پژوهش آموزش‌وپرورش

تهران- ایرنا- ستاد بزرگداشت هفته پژوهش در وزارت آموزش‌ و پرورش شعار هفته پژوهش سال ۱۴۰۰ را «پژوهش مدرسه ای-پشتیبان ایران قوی» با محور پوشش حداکثری جامعه دانش‌آموزان و معلمان، ارایه برنامه‌های خلاقانه، مبتکرانه و بهره‌مندی از سامانه‌ها و شبکه‌های مجازی اعلام کرد.

به گزارش روز سه شنبه گروه علم و آموزش ایرنا از وزارت آموزش‌ و پرورش، این ستاد در اطلاعیه ای عناوین روزها؛ برنامه ها و فعالیت های هفته پژوهش و فناوری وزارت  را تشریح کرد.

براساس این اطلاعیه، هفته پژوهش سال ۱۴۰۰ از ۲۰ تا ۲۶ آذرماه و در راستای توسعه و تعمیق فرهنگ پژوهش و با برگزاری ۲ همایش ملی «آیین تجلیل از دانش آموزان و هنرجویان پژوهشگر و فناور برگزیده» و «آیین تجلیل از فرهنگیان (معلمان پژوهنده، دانشجو معلمان و کارکنان) پژوهشگر و فناور برتر، کمیته‌های پژوهشی ستادی و شوراهای تحقیقات استانی برگزیده و معرفی طرح‌های پژوهشی و پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله‌های دکتری برتر در وزارت آموزش‌وپرورش» با حضور وزیران آموزش‌ و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری بر آن است تا از تکاپوی پژوهشی دانش‌آموزان و هنرجویان پژوهشگر و فناور برگزیده در حوزه پژوهشی نظام تعلیم و تربیت، قدردانی، حمایت و پشتیبانی کند.

طبق این اطلاعیه، برگزاری «نشست گفتمانی تجارب زیسته معلمان در آموزش مجازی و شبکه شاد با حضور اساتید و معلمان پژوهشگر منتخب»، «نشست گفتمانی جستجوی راهکارهای پشتیبانی پژوهشی از سیاست‌گذاری و اجرا در وزارت آموزش‌وپرورش» و «نشست‌های اشاعه یافته‌های پژوهشی و کاربست نتایج تحقیقات» از برنامه های قابل اجرا در هفته پژوهش سال ۱۴۰۰ است.

بر این اساس، ستاد بزرگداشت هفته پژوهش در وزارت آموزش ‌و پرورش، در نظر دارد با دریافت و بررسی گزارش ارسالی استان‌ها در خصوص برگزاری مراسم هفته پژوهش سال ۱۴۰۰ (برنامه‌ها و فعالیت‌های پژوهشی) با محوریت پوشش حداکثری جامعه دانش‌آموزان و معلمان، برنامه‌های خلاقانه، مبتکرانه، بهره‌مندی از سامانه‌ها و شبکه‌های مجازی؛ دست‌اندرکاران این رویداد مهم علمی-‌پژوهشی کشور را مورد قدردانی قرار دهد.

 دبیرخانه ستاد بزرگداشت هفته پژوهش در وزارت آموزش‌ و پرورش از روز شنبه ۴ دی ماه تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه هشتم دی ماه ۱۴۰۰، آماده دریافت گزارش استان‌ها از طریق رایانامه دبیرخانه به نشانی:rie@medu.ir   خواهد بود.

پژوهش مدرسه ای- پشتیبان ایران قوی؛ شعار امسال هفته پژوهش آموزش و پرورش

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha