آثار راه‌یافته به بخش نهایی جشنواره تئاتر چهارمحال و بختیاری مشخص شدند

شهرکرد - ایرنا - دبیر سی و سومین جشنواره تئاتر چهارمحال‌ و بختیاری با اشاره به پایان مرحله بررسی و بازبینی آثار دریافتی در دبیرخانه این جشنواره گفت: ۶ اثر نمایشی در مرحله نهایی به روی‌ صحنه می‌روند.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، فرشید بزرگ‌نیا افزود: هیات بازبینی سی و سومین جشنواره تئاتر چهارمحال و بختیاری از میان ۱۴ نمایش حضور یافته در مرحله بازبینی، ۶ اثر را بدون اولویت برای رقابت در مرحله نهایی معرفی کرد.

وی نمایش «یوزفکا» به نویسندگی محمد چرمشیر و فرهاد مهندس پور و کارگردانی مهدی جعفری از شهرستان فارسان را یکی از آثار راه یافته به بخش رقابتی جشنواره اعلام و تصریح کرد: نمایش «کل» به نویسندگی جواد خاکسار حقانی و مصطفی محمدی دوست و کارگردانی مصطفی محمدی دوست نیز از دیگر آثار هنرمندان شهرستان فارسان است که به این بخش راه یافت.

به گفته بزرگ‌نیا، نمایش «سیاهی یک لشگر» به نویسندگی لیلا حکمت‌نیا و کارگردانی احمدرضا حیدری از شهرستان بروجن و نمایش «دستگاه» نوشته جواد خاکسارحقانی و کارگردانی اصغر اشراقی از شهرستان شهرکرد از جمله آثاری‌ هستند که در بخش نهایی جشنواره تئاتر استانی به‌ روی صحنه می‌روند.

وی از نمایش «راز عروسک» نوشته داود فتحعلی بیگی و کارگردانی ثریا امینیان از شهرستان شهرکرد و «زخم گشوده جهان» به نویسندگی مجید دیندار و کارگردانی اکبر دانیالی از شهرستان لردگان به عنوان ۲ اثر دیگر بخش رقابتی جشنواره نام برد.

جشنواره تئاتر استانی به صورت همزمان‌ حضوری و مجازی برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال‌ و بختیاری نیز درباره شیوه برگزاری سی و سومین جشنواره تئاتر استانی گفت: با توجه به لزوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، این جشنواره با استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت سالن‌ نمایش به صورت حضوری برگزار می‌شود.

ابراهیم شریفی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: علاوه بر اجرای حضوری این جشنواره، شرایط برای پخش نمایش‌ها با استفاده از سامانه‌های مجازی نیز فراهم خواهد شد تا علاقه‌مندان‌ بتوانند در این فضا نیز نمایش‌های به اجرا درآمده را به تماشا بنشینند.

به گزارش ایرنا، سی و سومین جشنواره تئاتر استانی چهارمحال و بختیاری  از ۱۲ تا ۱۵ آذرماه ۱۴۰۰ در شهرکرد برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha