عزم جدی برای تکمیل ۴۸ کیلومتر از آزادراه مراغه - هشترود وجود دارد

مراغه- ایرنا- نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی گفت: در پی پیگیری‌ها، عزم جدی برای تکمیل ۴۸ کیلومتر اول آزادراه مراغه – هشترود شکل گرفته و بهره‌برداری از این مسیر تا شهریور سال آینده هدفگذاری شده است.

«علی علیزاده» روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بسیاری از سوانح جاده‌ای این محور نیز در همین ۴۸ کیلومتر نخست از سمت مراغه اتفاق می‌افتد و با توجه به اقداماتی که در زمینه تامین اعتبار برای آن صورت گرفته است، بهره‌برداری از آن در موعد مقرر دور از انتظار نیست.

وی به بازدید روز گذشته استاندار آذربایجان‌شرقی و فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء از روند اجرایی این آزادراه اشاره کرد و افزود: حضور دوباره نماینده عالی دولت در استان طی کمتر از یکماه در محل اجرای این پروژه نیز نشان از عزم جدی مدیران اجرایی استان برای تکمیل این مسیر دارد.

وی اضافه کرد: همزمان با بازدید روز گذشته به صورت تلفنی با آنان گفت‌وگو کردیم و مقرر شد تا همزمان با تسریع عملیات اجرایی در آزادراه مراغه – هشترود، رفع برخی مشکلات اداری در سازمان برنامه و بودجه نیز از سوی بنده پیگیری شود. 

وی بیان کرد: سازمان برنامه و بودجه اکنون مجوزهای لازم برای تکمیل ۳۵ کیلومتر از این آزادراه را صادر کرده اما عزم همگانی برای تکمیل ۴۸ کیلومتر از آن شکل گرفته است و باید موضوع از طریق بنده پیگیری شود.

 به گزارش ایرنا پروژه ۲۰ ساله آزادراه مراغه – هشترود، برای مدتها به دلیل کمبود اعتبار پیشرفت چشمگیر نداشت اما اکنون مطالبه‌های مردم و پیگیری‌های مسئولان و نماینده مردم جواب داده است و خبرهای خوشی از تامین مالی آن به گوش می‌رسد. 

نخستین خبر مربوط به تامین سهم دولتی برای تکمیل بخشی از این آزادراه را نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر پس از حضورش در محل اجرای پروژه طی اوایل مهر سال جاری اعلام کرد و حدود ۱۰ روز پس از آن اعضای هیئت مدیره بانک ملی با حضور در مراغه از تشکیل کنسرسیوم بانکی برای تامین این سهم خبر دادند. 

کنسرسیوم بانکی متشکل از بانک‌های ملی، رفاه و تجارت مشارکت ۴۰۰ میلیارد تومانی در تکمیل ۴۸ کیلومتر از این طرح خواهد داشت که ۲۲۰ میلیارد تومان از آن را بانک ملی، ۱۰۰ میلیارد تومان را بانک تجارت و ۸۰ میلیارد تومان دیگر را نیز بانک رفاه تامین خواهد کرد. 

برای تکمیل همین ۴۸ کیلومتر، قرارگاه خاتم الانبیا و بانک سپه نیز ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خواهد کرد و اکنون نماینده مرم مراغه و عجب‌شیر و استاندار آذربایجان‌شرقی به محور تحقق این قول و قرارها تبدیل شده‌اند. 

اخیرا نیز پویشی در ارتباط با تکمیل آزادراه مراغه – هشترود در فضای مجازی شکل گرفته که تکمیل ۴۸ کیلومتر اول از این آزادراه می‌تواند پاسخی برای این مطالبه باشد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha