مشکلات اقتصاد پایین بودن سرمایه گذاری، رشد اقتصادی و اشتغال بوده است

تهران- ایرنا-عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ایران طی سال های اخیر پایین بودن سرمایه گذاری، رشد اقتصادی و اشتغال بوده است، به طوری که در سال ۹۷ و ۹۸ رشد اقتصادی منفی بوده و در سال ۹۹ کمتر از  سال ۹۸  تولید داشتیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «سید شمس الدین حسینی» در جلسه علنی امروز- سه شنبه- مجلس شورای اسلامی پس از استماع گزارش کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در خصوص نحوه اجرای بند(الف) تبصره (۱۸) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور گفت: یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ایران طی سال های اخیر پایین بودن سرمایه گذاری، رشد اقتصادی و اشتغال بوده است  به طوری که در سال ۹۷ و ۹۸ رشد اقتصادی منفی بوده است  و در سال ۹۹ کمتر از  سال ۹۸  تولید داشتیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: میزان سرمایه‌گذاری در این سال ها کاهش پیدا کرده است البته با توقف ها و ناسازگاری های آماری مواجه  هستیم به گونه‌ای که گزارش‌ها حکایت از آن دارد که نرخ بیکاری در بهار۹۸ ، ۹/۱۰ درصد بوده است  در بهار۹۹ ،۸/۹ درصد بوده است.

نماینده مردم تنکابن گفت: این آمار کذب نبوده اگر در این آمار کنکاش کنیم به امر مهمی می ‌رسیم و این است که نرخ مشارکت کاهش یافته است گزارش نهادهای رسمی حکایت از آن دارد اگر نرخ مشارکت ۴۴ درصد سال ۱۳۹۸ حفظ می شد و تداوم می یافت نرخ بیکاری در بهار ۱۴۰۰، ۱۶ درصد بود  این به هیچ وجه قابل قبول نیست در واقع ما یکی از بالاترین نرخ های بیکاری را تجربه کرده و داریم .

حسینی اضافه کرد: مبادا جادوی آمار القاء کارآمدی به اقتصاد کنیم نرخ بیکاری در کشور در حال افزایش است اما آمار رسمی حکایت از کاهش  نرخ بیکاری دارد به خاطر اینکه  است که نرخ مشارکت پیدا کرده است  نباید این  آمار را از ملت پنهان کنیم  و باعث بی اعتمادی مردم شویم.

ادامه دارد

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha