نماینده مجلس: تیم مذاکره‌کننده ایران به دنبال رفع تحریم‌هاست

تربت حیدریه- ایرنا- نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشور با جدیت تمام به دنبال رفع همه تحریم‌های ظالمانه است و با توجه به تجربه‌ای که در بحث مذاکره در سطوح مختلف دارد، یقینا در انجام این امر موفق خواهد بود.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر احمدپور فدکی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم مذاکره کننده هسته ای ایران با عزمی جدی وارد مذاکرات وین شده است تا اطمینان پیدا کند آنچه در وین اتفاق می‌افتد رفع تحریم‌هاست و اگر طرف‌های مقابل هم با نیتی درست برای رفع تحریم‌ها وارد وین شده باشند، می‌توان گفت مذاکرات در مسیر درستی قرار خواهد گرفت.

وی اظهار کرد: متاسفانه تیم مذاکره کننده قبلی، با تمام وجود معتقد به قدرت طرف مقابل بود و در آنها هیچ نقطه ضعفی نمی‌دید از همین جهت توانمندی و قابلیت‌های داخلی را در نظر نمی‌گرفت و به همین خاطر همواره طرف غربی از موضعی بالاتر به کشور ما و این مذاکرات نگاه می‌کرد.

این نماینده مجلس ادامه داد: خوشبختانه تیم مذاکره کننده جدید با روحیه تدین و انقلابی گری به خوبی درک کرده است که طرف مقابل هم نقطه ضعف‌هایی دارد و باید با دست برتر و از موضع بالا وارد این مذاکرات شود.

احمدپور فدکی گفت: تیم فعلی، که از تخصص و تعهد لازم برخوردار است، با بی اعتمادی به غرب وارد مذاکرات شده و از داخل کشور هم توسط مردم حمایت می شود و همین امتیازات و ویژگی ها در نهایت منجر به این شده است که خیال مردم در خصوص این مذاکرات راحت باشد.

وی افزود: روحیه انقلابی و جوانی در کنار تعهد و پایبندی به‌نظام می‌تواند کلیدی برای رسیدن به نتیجه مطلوب در مذاکرات برجام باشد.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس گفت: بسیاری از نمایندگان دولت های قدرت های بزرگ هم اعتراف کرده اند که تیم مذاکره کننده ایرانی بسیار قوی و متخصص است.

احمدپور فدکی افزود: عزم جدی دولت و تیم مذاکره کننده بر رفع همه تحریم های ظالمانه است و اگر مذاکرات نتیجه ای جز رفع تحریم ها را داشته باشد، از نظر دولت و تیم مذاکره کننده مردود است و احساس ما این است که ما در مذاکرات موفق خواهیم شد و تحریم ها رفع می شود.

دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای ۱+۴ از دیروز با ترکیب جدید تیم مذاکره کننده ایرانی در وین اتریش آغاز شده است. 

تیم مذاکره‌کننده ایران که به سرپرستی علی باقری کنی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه و مذاکره کننده ارشد کشورمان برای رفع تحریم‌ها به وین سفر کرده شامل جمعی از برجسته ترین کارشناسان و مسوولان در حوزه های مختلفی است که در سال های اخیر درگیر پدیده تحریم های ظالمانه بوده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha