۹۷ درصد فرهنگیان ایلام واکسن کرونا تزریق کردند

ایلام - ایرنا - معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش ایلام گفت: ۹۷ درصد فرهنگیان و ۸۷ درصد دانش آموزان این استان تاکنون واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

به گزارش ایرنا، سعداله پورمیرزا در کارگروه رسانه ای کرونا اظهار داشت: کیفیت آموزش حضوری بسیار اثربخش و مفیدتر از فضای مجازی است اما لاجرم باید برای آموزش حضوری خود را آماده کنیم.

وی با بیان اینکه آموزش مجازی تاکنون مشکلات زیادی برای دانش آموزان و اولیا آنان ایجاد کرده است، افزود: آموزش مجازی و استفاده بیش از حد از آن توسط دانش آموزان موجب کم تحرکی، عدم جامعه پذیری آنان و ناهنجاری‌های اجتماعی می شود.

معاون آموزش و پرورش ایلام ادامه داد: برای جلوگیری از افزایش شیوع کرونا بازگشایی مدارس بصورت تدریجی و با رعایت کامل پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است.

پورمیرزا تاکید کرد: برای مصون ماندن دانش آموزان و فرهنگیان تزریق واکسن مهم ترین راهکار است و پس از تزریق واکسن نیز باید پروتکل های بهداشتی و زدن ماسک همچنان باید توسط آنان استمرار داشته باشد.

پورمیرزا بیان داشت: مهم ترین مطالبه برخی اولیا دانش آموزان این است که چرا برخی دانش آموزان واکسن کرونا تزریق کرده اند اما برخی دیگر به این مهم کماکان بی توجه هستند.

وی اضافه کرد: باید شرایط را برای حضور دانش آموزان بصورت ایمن فراهم کنیم که در راستا براساس دستورالعمل ستاد ملی کرونا و همچنین بخشنامه هوشمندسازی دانش‌آموزان، فرهنگیان و کارکنان دولت در صورتی مجاز هستند در فضای های آموزشی و مدارس حضور یابند که واکسن را تزریق کرده باشند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش ایلام در خصوص بازگشایی کامل مدارس در استان ایلام نیز افزود: بازگشایی کامل مدارس منوط به تصمیم ستاد ملی و استانی کرونا است.

پورمیرزا ادامه داد: تمامی کلاس ها بمنظور رعایت فاصله گذاری اجتماعی متشکل از گروه ۱۵ نفره است و دانش آموزان بصورت زوج و فرد در مدارس حضور خواهند یافت.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش ایلام در خصوص نصب سیستم گرمایشی در برخی مدارس استان گفت: با توجه به شروع فصل سرما مکاتبات لازم برای نصب سیستم گرمایشی در برخی مدارس که با مشکل مواجه هستند، انجام شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha