درخشش بانوان همدانی و حضور پرشمار در اردوی تیم‌های ملی ورزشی

همدان- ایرنا- این روزها بانوان ورزشکار همدانی در راستای کسب افتخار گوی سبقت را از آقایان ربوده‌اند به نحوی که شاهد حضور پرتعداد آن‌ها در اردوی تیم‌های ملی در رشته های مختلف ورزش کشور هستیم.

به گزارش ایرنا، بانوان ورزشکار همدانی علاوه بر حضور پرشمار در ورزش‌های همگانی، در بخش قهرمانی نیز سیر صعودی در مدال آوری داشته‌اند.

پیشرفت و موفقیت بانوان ورزشکار همدانی در عرصه مدال آوری به اوج رسیده به طوری که در بازی‌های آسیایی و المپیاد استعدادهای برتر سال گذشته توانستند در کسب نشان‌های رنگارنگ از مردان پیشی و سبقت بگیرند.

در حالی که بانوان یک سوم جمعیت مردان ورزشکار سازمان یافته استان همدان را به خود اختصاص دادند اما به لحاظ مدال آوری پیشرفت بسیار خوبی را آغاز کرده‌اند.

جمعیتی حدود ۳۰ هزار بانوی همدانی به صورت سازمان یافته در سطح استان فعالیت ورزشی دارند و امروزه در اغلب رشته‌ها شاهد رشد چشمگیر آن‌ها در میادین قهرمانی کشور و حتی بین المللی هستیم.

جمعیتی حدود ۳۰ هزار بانوی همدانی به صورت سازمان یافته در سطح استان فعالیت ورزشی دارند و امروزه در اغلب رشته‌ها شاهد رشد چشمگیر آن‌ها در میادین قهرمانی کشور و حتی بین المللی هستیم.

پیشرفت بانوان در عرصه مدال آوری به ویژه در المپیاد ورزشی استعدادهای برتر قطع به یقین آینده روشنی را برای ورزش استان رقم خواهد زد.

این موفقیت، ورزش بانوان استان همدان را برای رسیدن به سهمیه‌های المپیک ۲۰۲۲ جوانان سنگال و المپیک ۲۰۲۴ پاریس بسیار امیدوار کرده و اکنون نیازمند حمایت و برنامه ریزی مدون توسط متولیان بخش ورزش است.

درخشش بانوان همدانی و حضوری پرشمار در اردوی تیم‌های ملی ورزشی

لشکرکشی به اردوهای ملی

بانوان افتخارآفرین ورزش همدان در روزهای جاری حضوری پرشور در اردوی تیم‌های ملی دارند و برای شرکت در رقابت‌های بین المللی آماده می‌شوند.

سازمان تیم‌های ملی هندبال اعلام کرد که دهمین اردوی آمادگی تیم هندبال نوجوانان دختر ایران ۱۵ تا ۱۹ آذرماه در شهرستان بافق استان یزد برگزار می‌شود.

کادرفنی این تیم متشکل از فاطمه محمدخانی مربی و غلامعلی اکبرآبادی مدیر فنی ۲۳ بازیکن را به این اردو دعوت کرده‌اند.

«الناز یارمحمدی توسکی و سبا زنگنه» هر ۲ از همدان که در اردوهای قبلی درخشش بسیار خوبی داشته‌اند نیز به این اردو دعوت شدند.

همچنین دیگر بانوی هندبالیست همدانی نیز در حالی از سوی فدراسیون به نخستین مرحله از اردوی تیم ملی هندبال کشور(۱۹ تا ۲۶ آبان) دعوت شده که رویای حضور در مسابقات جهانی را در سر دارد.

«مهشاد طاهری» تنها بازیکن همدانی دعوت شده به این اردوی تیم ملی است که البته برای قرار گرفتن در ترکیب نهایی تیم ملی مسیر دشواری در پیش دارد.

طاهری در صورت قرار گرفتن در ترکیب نهایی، نخستین بانوی تاریخ ورزش همدان خواهد بود که به مسابقات جهانی هندبال اعزام می‌شود.

«مرضیه نیکخواه» هم به عنوان نخستین فوتبالیست تاریخ ورزش بانوان استان همدان توانست در ترکیب تیم ملی کشورمان به جام ملت‌های زنان آسیا صعود کند.

«پانته آ قلی پور» رکابزن همدانی نیز به اردوی تیم ملی دوچرخه سواری جاده کشور دعوت شد.

این اردوی آماده‌سازی به منظور حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی از چهاردهم آذر تا سوم دی ماه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و انجام تست کرونا در منطقه آزاد قشم برگزار می‌شود.

 دومین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی والیبال نشسته بانوان نیز از دهم تا هفدهم آذرماه در کمپ تیم‌های ملی فدراسیون برگزار می‌شود.

«زهرا نجاتی عارف» از بانوان پرافتخار ورزش همدان در این اردوی ملی که زیر نظر مریم ایرانمنش سرمربی و پروانه باغبانیان برگزار می‌شود، حضور خواهد یافت.

۲ بانوی همدانی نیز برای حضور در مسابقات کاراته آسیایی قزاقستان برگزیده شدند، «مائده زارعی و یلدا بیرالوند» با هدایت «فائزه ترکمان» هر سه از همدان سهمیه حضور در مسابقات آسیایی قزاقستان را کسب کردند.

مسابقات کاراته قهرمانی آسیا از ۲۸ آذر تا اول دی‌ماه در آلماتی قزاقستان برگزار می‌شود و بانوان همدانی برای نخستین بار به این پیکارها اعزام می‌شوند.

همچنین اردوی تیم ملی روئینگ که پس از مسابقات قهرمانی کشور با هدف حضور در بازیهای آسیایی هانگژو و مسابقات قهرمانی آسیا در کشور تایلند آغاز شده بود، تا ۱۴ آذر ماه جاری تمدید شد.

«مریم امیدی پارسا، کیمیا زارعی و مریم کرمی» از همدان در این اردوی آماده‌سازی حضور دارند، این اردو با حضور نفرات برتر مسابقات قهرمانی کشور در رده بزرگسالان و جوانان برگزار می‌شود و نفرات منتخب در رده سنی بزرگسالان به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام خواهند شد.

«عسل کدخدایی» وزنه بردار پرافتخار ورزش استان همدان(شهرستان نهاوند) هم برای حضور قدرتمند در مسابقات قهرمانی آسیا، به اردوی تیم ملی بانوان کشور دعوت شد.

فدراسیون وزنه برداری کشور برای آخرین مرحله آماده‌سازی تیم ملی بانوان در آستانه رقابت های قهرمانی بزرگسالان جهان به میزبانی ازبکستان، ۱۰ وزنه بردار را به اردو دعوت کرد.

 اردوی تیم ملی بزرگسالان بانوان تا ۱۸ آذرماه در کمپ تمرینی آزادی ادامه دارد و کدخدایی به عنوان نماینده وزنه برداری بانوان استان همدان نیز در این اردو حضور دارد.

این بانوی اهل شهرستان نهاوند از قهرمانان وزنه برداری کشور در رده‌های سنی مختلف است که توانسته در ترکیب اصلی تیم ملی حاضر شود.

«صبا کرمعلی، لیلا سیاوشی و زینب جلالوند» سه ورزشکار شهرستان نهاوند نیز با موفقیت در رقابت‌های درون اردویی تیم ملی، موفق به کسب سهمیه حضور در تیم ملی کوراش (از جمله ورزش‌های باستانی و نزدیک به ورزش کشتی) شدند.

«طبیه بهارلویی» نیز دیگر بانوی ورزشکار استان همدان است که چندی پیش به اردوی تیم ملی زنان فیتنس چلنج(از رشته های بدنسازی و پرورش اندام) کشور دعوت شد.

درخشش بانوان همدانی و حضوری پرشمار در اردوی تیم‌های ملی ورزشی

افتخارات بانوان ورزشکار استان همدان

کسب هفت نشان رنگارنگ توسط بانوان کاراته کا استان همدان در مسابقات قهرمانی کشور، قهرمانی تیم پاراتنیس بانوان استان همدان در رقابت های لیگ برتر باشگاه‌های کشور، کسب سه مدال رنگی توسط دختران جودوکار استان در مسابقات قهرمانی نوجوانان کشور، درخشش بانوان پاروزن همدانی در مسابقات قایقرانی رویینگ قهرمانی زنان کشور با کسب عنوان نایب قهرمانی در رویینگ تک نفره سبک وزن(هزار متر)، نشان برنز در رویینگ تک نفره سنگین ‌وزن و نشان نقره در رویینگ تک نفره سبک‌ وزن ۷۵۰ متر؛ کسب ۱۲ نشان رنگانگ از رقابت های دو و میدانی قهرمانی پیشکسوتان، حضور تیم هندبال بانوان شهرستان ملایر در رقابت های لیگ برتر این رشته، قهرمانی دختران شهر لالجین از توابع استان همدان در مسابقات طنابزنی کشور از جمله موفقیت های افتخارات ورزشی بانوان استان همدان در سال جاری است. 

فعالیت ورزشی ۳۰ هزار بانوی مستعد همدانی

مسئول ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان همدان در این باره گفت که ۳۰ هزار بانوی همدانی به صورت سازمان یافته زیر پوشش بیمه ورزشی هستند و در ۴۶ هیات ورزشی فعالیت دارند.

«معصومه پیردهقان» افزود: ۱۵۶ سالن و باشگاه ورزشی به صورت اختصاصی به بانوان ورزشکار خدمات ارائه می‌دهند که البته این تعداد جدا از سالن‌هایی است که به صورت چند منظوره در ساعاتی از روز به بانوان اختصاص می‌یابد.

وی اظهار داشت: ورزش بانوان همدان در سال‌های اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته است  که گواه این ادعا کسب مدال‌های رنگارنگ در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی جاکارتا و المپیاد استعدادهای برتر بود.

به گفته وی، بانوان ورزشکار همدانی طی ۲ سال بیش از ۵۰ مدال رنگارنگ کسب کرده‌اند و حضوری فعال و ثابت در تیم‌های ملی داشته‌اند.

پیردهقان افزود: در کنار توسعه ورزش همگانی، در عرصه قهرمانی نیز گام‌های مهم و مؤثری را برداشته‌ایم و افزایش مدال آوری‌ها به دلیل حمایت جدی دستگاه ورزش به بانوان مستعد است.

مسئول ورزش بانوان استان همدان خاطرنشان کرد: این موفقیت‌ها مرهون برنامه ریزی خوب دستگاه ورزش، هیأت‌ها و تلاش مربیان و ورزشکاران است.

درخشش بانوان همدانی و حضوری پرشمار در اردوی تیم‌های ملی ورزشی

بانوان در موفقیت‌های ورزشی همدان سهم بسزایی داشتند

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان نیز دراین باره گفت: بانوان سهم بسزایی در موفقیت ورزش این استان در عرصه‌های مختلف به ویژه قهرمانی و مدال آوری دارند.

«حمید سیفی» اظهار داشت: بانوان همواره در میادین مختلف ورزشی صاحب عنوان بوده‌اند و در بسیاری از رشته‌ها شاهد مدال آوری آن‌ها هستیم.

وی با تمجید از حضور پرشور بانوان همدانی در تیم‌های ملی، اظهار داشت: ورزش بانوان همدان همواره در مدال آوری و قهرمان پروری حایز جایگاه برتر است.

سیفی افزود: با حمایت‌های انجام شده و برنامه ریزی مناسب، همه ساله شاهد درخشش زنان ورزشکار این استان در عرصه‌های ملی و بین المللی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: حضور در تیم‌های ملی، کسب مقام‌های قهرمانی از یکسو و فعالیت بسیار خوب در لیگ‌های معتبر و مطرح کشور از سوی دیگر نشان از ارتقای بسیار خوب ورزش بانوان این استان در میادین ملی دارد.

مدیرکل ورزش همدان: حضور در تیم‌های ملی، کسب مقام‌های قهرمانی از یکسو و فعالیت بسیار خوب در لیگ‌های معتبر و مطرح کشور از سوی دیگر نشان از ارتقای بسیار خوب ورزش بانوان این استان در میادین ملی دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان گفت: این موفقیت باعث شده تا حمایت همه جانبه از ورزش بانوان داشته باشیم و به طور قطع اجازه نمی‌دهیم این مسیر رشد و پیشرفت با مشکل مواجه شود.

به گفته سیفی، بانوان سهم بسزایی در موفقیت‌های ورزش استان همدان دارند و باید امکانات و تجهیزات مورد نیاز این قشر از ورزشکاران در سطح شهرستان‌ها به خوبی تامین شود.

وی با تاکید بر اینکه هیات‌های ورزشی توجه جدی به توسعه و رونق ورزش بانوان داشته باشند، گفت: استعدادیابی و نخبه پروری یکی از مهمترین خواسته‌های دستگاه ورزش از هیات‌ها است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha