۹ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۳۵
کد خبرنگار: 1371
کد خبر: 84560200
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فرهنگ؛ زیربنای همه بخش های جامعه است

کاشان- ایرنا- رییس اداره تبلیغات اسلامی اردستان گفت: فرهنگ زیر بنای همه بخش های جامعه است که اگر اصلاح شود بسیاری از مشکلات برطرف خواهد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید علی طباطبایی نژاد، روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: عرضه و تبلیغ فرهنگ اسلامی مساله مهمی است که برعهده این سازمان گذاشته شده، کاری زمان براست و گاهی تا پنجاه سال طول می کشد تا تغییر فرهنگ بوجود بیاید.

به گفته وی، این سازمان از رویش ها و حسن های انقلاب اسلامی است که زیر نظر رهبر فرزانه انقلاب اداره می شود.

رییس اداره تبلیغات اسلامی اردستان با بیان اینکه قرآن و عترت از محورهای مهم فرهنگ اسلامی بشمار می روند، اضافه کرد: برنامه ریزی برای اجرای برنامه هایی مانند پرسش و پاسخ، گفتمان دینی و رفع شبهه ها در سطح استان و کشور می تواند فرهنگ اسلامی را نهادینه کند.

حجت الاسلام طباطبائی افزود:  برگزاری دوشنبه های قرآنی و چهارشنبه های اهل بیتی با محوریت قرائت، تفسیرو تجوید قرآن،  زیارت جامعه کبیره، امام شناسی در سطح محله ها و پاسخ به سوال های شرعی با همکاری روحانیون را از جمله برنامه های پیش بینی شده برای این هدف عنوان کرد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی اردستان، افزود: ارتباط با هیات های مذهبی، هیات امنای مسجدها، برنامه ریزی برای حضور دانش آموزان در مسجد با همکاری آموزش و پرورش، استفاده از ظرفیت امامزاده ها و آموزش کمک های اولیه به روحانیون مستقر در شهرستان با همکاری جمعیت هلال احمر، گسترش فرهنگ دینی در سطح محله ها با استقرار روحانی از برنامه های دیگر برای تقویت فرهنگ اسلامی است.

شهرستان اردستان ۱۰۰ هیات ثبت شده دارد.

۶۰ هیات مجوز دار، ۱۳۰ مداح‌ ( ۸۰ نفر مرد، ۵۰ نفر زن ، ۲۰ مداح شاخص)،۳۲ روحانی، ۳۵ امامزاده و ۲۹ آرامگاه و بقاع متبرکه در اردستان  وجود دارد.

شهرستان اردستان با افزون بر ۴۳ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha