تزریق دُزسوم واکسن کرونا به جانبازان بالای ۷۰درصد خراسان شمالی آغاز شد

بجنورد- ایرنا- معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت: تزریق دُزسوم واکسن کرونا به ۵۰ جانباز بالای ۷۰ درصد استان از هفته جاری آغاز شده است.

عزیز رضایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تمامی این گروه از جانبازان واکسن خود را در منزل دریافت می کنند.

وی گفت: جامعه ایثارگری که از تزریق دُز دوم آنها چهار ماه گذشته باشد، می‌توانند به مراکز تعیین شده مراجعه و دُز سوم واکسن را دریافت کنند.

وی گفت: در مجموع ۱۰ تا ۱۵ درصد ایثارگران اعتقاد به واکسن کرونا  ندارند و به همین دلیل به مراکز دریافت واکسن مراجعه نکرده اند.

تزریق ۵۱۲ دُز واکسن آنفلوآنزا به ایثارگران

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی همچنین گفت: از ابتدای فصل پاییز تاکنون ۵۱۲ دُز واکسن آنفلوآنزا به جامعه ایثارگران استان تزریق شده است.

رضایی افزود: این نوع واکسن برای جانبازان شیمیایی شدید، جانبازان ۵۰ درصد به بالا و والدین شهید با بیش از ۸۰ سال سن است.

وی گفت: تمامی جانبازان بالای ۷۰ درصد و والدین شهید با هماهنگی علوم پزشکی استان و این اداره کل در منزل واکسن مورد نظر را دریافت کردند و مابقی که شرایط بهتری داشته و مراکز بهداشتی مربوطه مراجعه کردند.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، شهرستان های بجنورد، گرمه، جاجرم، اسفراین،  شیروان و فاروج در وضعیت زرد و مانه و سملقان و رازوجرگلان نیز در وضعیت آبی کرونایی قرار دارد.

خراسان شمالی ۲ هزار و ۷۷۵ شهید، هفت هزار جانباز دارد و ۳۵ هزار رزمنده در جبهه ها داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha