فرماندار ری: ۹۲ درصد جمعیت این شهرستان واکسن کرونا دریافت کرده‌اند

شهرری - ایرنا - فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: تاکنون یک میلیون و ۳۳۴ هزار نفر در این شهرستان واکسن کرونا را دریافت کرده اند که ۹۲ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال شهرستان را شامل می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری، حسین توکلی کجانی در جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا اظهار داشت: در بحث واکسیناسیون دانش آموزی نیز ۹۳/۸ درصد از جامعه هدف واکسن را دریافت کرده اند و همچنین عدد مربوط به واکسیناسیون اتباع خارجی در این شهرستان نیز ۱۹۱ هزار نفر است.

وی اظهار داشت: با آغاز به کار مدارس از ابتدای آذرماه یکی دیگر از مباحثی که می بایست مورد توجه ویژه قرار گیرد موضوع رعایت شیوه نامه های ابلاغی و  تهویه مناسب کلاس های درس است که عوامل شبکه بهداشت و آموزش و پرورش باید نسبت به پایش وضعیت کلاس های درس موجود و رفع کاستی ها بصورت مستمر  اقدام کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: نکته مهم در این بحث رعایت دستورالعمل های اعلامی ستاد ملی کرونا درخصوص شرایط مناسب مدارس و وضعیت جمعیت، زمان، تهویه و دیگر موارد موجود در کلاس های درسی است.

معاون استاندار تهران اضافه کرد: خوشبختانه با تلاش های مستمر عوامل و دستگاه های مربوطه آمار واکسیناسیون در شهرستان ری عدد مناسبی است.  

توکلی همچنین در جلسه کارگروه استعدادیابی ورزش دانش آموزی شهرستان ری نیز گفت: یکی از مهمترین مسائل موجود در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بحث توسعه  فعالیت های ورزشی و امور  تربیتی و پرورشی است  که این امر زمینه ساز  ارتقاء جایگاه جامعه در حوزه های مختلف خواهد بود.

فرماندار ویژه شهرستان ری تاکید کرد: موضوع سلامت جسمی، امور  اخلاقی و اجتماعی باید در آموزش ها و طرح های مختلفی که جهت اجرا در مدارس تدوین می شوند بیش از پیش مورد تاکید قرار گرفته و برنامه های ورزشی و تفریحات سالم در برنامه های آموزشی مدارس برای تمامی دانش آموزان افزایش یابد.

وی ادامه داد: امروز نقش ورزش و جایگاه تربیت بدنی به عنوان یکی از پیشران های توسعه در امر اجتماعی و افزایش نشاط مورد توجه قرار گرفته که پرداختن به این موضوع در بدنه آموزش و پرورش و فدراسیون ورزش های دانش آموزی اقدام بنیادی است.

این مسئول افزود: فدراسیون ورزش های دانش آموزی با بهره گیری از روش های نوین و علمی در راستای استعدادیابی، بروز شدن  دوره های ورزشی  براساس شرایط جامعه و بهره گیری از الگوهای ورزش های محلی قوی تر از گذشته باید ورود کند.

معاون استاندار تهران یادآور شد: مجموع این اقدامات سبب افزایش سلامت روحی، روانی و جسمی دانش آموزان امروز و آینده سازان کشور خواهد شد و نتایجی مانند افزایش امید و نشاط عمومی را در پی خواهد داشت.

شهرستان ری در جنوب تهران واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha