۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در استان مرکزی پرداخت شد

اراک - ایرنا - مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زا با محوریت اقتصاد مقاومتی امسال در نقاط مختلف این استان پرداخت شد.

«امید محترمی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با پرداخت این میزان تسهیلات بیش از ۳۰۰ کارگاه خانگی راه‌اندازی شده است و ۹۰۰ فرصت شغلی نیز فراهم آمد.

وی ادامه داد: تسهیلات اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی در بخش‌های پرورش دام سنگین، کاشت زعفران، صنایع دستی، پرورش مرغ بومی، تولید قارچ، کشت گیاهان دارویی، پرورش شترمرغ و بلدرچین، داربستی کردن باغات انگور، پرورش زنبور عسل، تولید ماهی، محصولات گلخانه‌ای و صنایع تبدیلی به متقاضیان پرداخت شد.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی مهلت بازپرداخت تسهیلات اشتغال بسیج را هفت سال عنوان کرد و اظهار داشت: تمامی تسهیلات اشتغالزا در جای خود هزینه شده که این امر نقش مهمی در توسعه اقتصادی استان خواهد داشت.

محترمی بیان کرد: بیش از ۳۵ هزار کارگاه و دوره آموزشی و توانمندسازی در راستای تسهیل در امور متقاضیان اشتغالزایی و حل مشکلات این قشر در پنج سال اخیر در استان برگزار شده که تاثیر مهمی در بهبود آگاهی اقتصادی و کسب و کار متقاضیان داشته است.

وی اضافه کرد: بسیج سازندگی استان مرکزی با هدف واگذاری بیشتر امور به مردم اقدام به راه اندازی ۷۰۰ صندوق قرض‌الحسنه و ۵۰ شرکت تعاونی با هدایت و نظارت تسهیلگران و کارآفرینان جهادگر در سال جاری کرده است.

در سال ۱۳۷۹ بسیج سازندگی به فرمان مقام معظم رهبری آغاز به کار کرد و به دنبال آن هم اردوهای جهادی با اعزام دانش‌آموزان و دانشجویان در ایام تعطیلات به مناطق محروم با هدف محرومیت‌زدایی راه‌اندازی شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha