وزیر فرهنگ: اولویت دولت سیزدهم توجه به ظرفیت‌های داخلی است

تهران- ایرنا- محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توئیتی با اشاره به دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام با محوریت لغو تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران تاکید کرد که اولویت دولت سیزدهم توجه به ظرفیت های داخلی است.

به گزارش بامداد سه‌شنبه ایرنا، اسماعیلی در این تویئت نوشت: ملت ایران به توانمندی مذاکره کنندگان کشور اعتماد دارند، طرف های مذاکره کننده بدانند با ایران باید از در احترام و منطق وارد مذاکره شد.

وی تاکید کرد: البته که مدیریت کشور را معطل مذاکره نخواهیم کرد، اولویت دولت سیزدهم توجه به ظرفیت های داخلی است.

به گزارش ایرنا، دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام با محوریت لغو تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران پس از نزدیک به پنج ماه وقفه روز دوشنبه در هتل کوبورگ وین از سرگرفته شد.

این نشست در سطح معاونان وزیر و مدیران سیاسی وزارت امور خارجه ایران و گروه ۱+۴ به ریاست  انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا برگزار شد. علی باقری کنی که شنبه گذشته وارد وین شد، ریاست هیات ایرانی را برعهده دارد.

باقری کنی مذاکره کننده ارشد ایران (یکشنبه) و در آستانه دور جدید مذاکرات وین در گفت وگو با خبرنگاران تاکید کرد: با اراده جدی و تدارک قوی برای لغو تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه وارد گفت‌ وگوها شده‌ایم.

دور جدید مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای۱+۴ روز دوشنبه با ترکیب جدید تیم مذاکره کننده ایرانی آغاز شد مذاکراتی که به گفته مقام‌های کشورمان هدفی جز رفع تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه و تثبیت حقوق هسته ای ملت ایران ندارد.

توافق هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵ که در تیرماه ۱۳۹۴ پس از ۲۲ ماه مذاکرات فشرده حاصل و دی ماه همان سال به اجرا درآمد با تغییر قدرت در آمریکا به اغما رفت. «دونالد ترامپ» ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ دستور خروج از این توافق را امضا و تحریم‌های هسته‌ای را علیه ایران بازگرداند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha