۹ آذر ۱۴۰۰،‏ ۸:۳۵
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84560114
۴ نفر

برچسب‌ها

۲۷۴ دستگاه ماینر قاچاق در مریوان کشف شد

سنندج- ایرنا- مسوول روابط عمومی شرکت برق شهرستان مریوان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۷۴ دستگاه استخراج رمز ارز (تولید ارز دیجیتال) از سودجویان و متخلفان در این شهرستان کشف و ضبط شده است.

محمد عباسی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نیروهای مدیریت شرکت برق شهرستان مریوان در روزهای اخیر موفق شدند ۴۱ دستگاه ماینر فعال غیرمجاز را از سودجویان و متخلفان کشف و ضبط کنند که با احتساب این تعداد، مجموع ماینرهای فعال قاچاق و غیرمجاز کشف شده در این شهرستان از فروردین امسال تا پایان آبان ماه سال جاری به ۲۷۴ دستگاه افزایش یافته است.

وی یادآور شد:‌ ماینرهای کشف شده به صورت غیر قانونی به شبکه سراسری برق متصل بودند که نیروهای شرکت برق با مشاهده بار نامتعارف فازهای فیدرهای فشار ضعیف شهری حین بازرسی لوازم اندازه گیری و آمپراژ گیری، شناسایی و توقیف شدند.

عباسی تاکید کرد: همشهریان در صورت مشاهده استفاده غیرمجاز از شبکه برق می توانند از طریق شماره همراه ۰۹۳۵۴۰۲۱۷۸۰ در فضای مجازی و یا شماره تلفن ۱۲۱ واحد عملیات و اتفاقات برق و یا پلیس انتظامی به شماره ۱۱۰، موارد را اطلاع دهند و مانع خسارت سوء استفاده کنندگان به مشترکین برق و شبکه های برق شوند.

مسوول روابط عمومی شرکت برق شهرستان مریوان اضافه کرد: به کسانی که در شناسایی و گزارش مراکز دستگاه های غیرقانونی ارز دیجیتال این مدیریت و مجموعه شرکت توزیع برق کردستان را یاری رسانند به تناسب میزان ماینرهای کشف شده مبالغی به صورت پاداش و در قالب کارت هدیه داده می شود.

به گزارش ایرنا، دستگاه‌ های ماینر،  علاوه بر مصرف بالای برق و استفاده از تعرفه‌ ارزان، خسارت زیادی به شبکه‌ توزیع برق وارد کرده و بخشی از خاموشی‌ ناخواسته را سبب می‌شوند.

ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوصی برای استخراج این پول مجازی (ماینر) ساخته شده است که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

شهرستان مرزی مریوان با ۱۵۳ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۲۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha