بیش از ۲ هزار ثوب پوشاک قاچاق در میاندوآب کشف شد

مهاباد- ایرنا- فرمانده انتظامی میاندوآب گفت: ۲ هزار و ۱۴۰ ثوب پوشاک خارجی قاچاق به ارزش ۲ میلیارد ریال با تلاش و هوشیاری ماموران انتظامی این شهرستان کشف و ضبط شد.

سرهنگ فخرالدین رستم‌پور روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ماموران ایستگاه بازرسی "شهید محمدنژاد" میاندوآب حین کنترل خودروهای عبوری در محور میاندوآب- تبریز به یک دستگاه خودرو سواری مشکوک شده و آن را متوقف کردند که در بازدید از آن این میزان پوشاک قاچاق کشف شد. 

وی افزود: در این رابطه این خودرو توقیف، یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی، تحویل مراجع قضایی شد.

فرمانده انتظامی میاندوآب بیان کرد: امسال ۳۲۶ پرونده کشف انواع کالای قاچاق در این شهرستان به مقام قضایی معرفی شده است که از این تعداد نیز ۳۱۶ فقره پرونده شامل ۹۷ درصد مجموع پرونده ها منجر به محکومیت قضایی شده است.

سرهنگ رستم پور با بیان اینکه در این راستا ۱۴۸ دستگاه خودرو توقیف شده، گفت: ارزش کل کالاهای کشف شده نزدیک به ۷۴ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی اظهار داشت: مبارزه با قاچاق کالا از وظایف و اولویت های ماموریتی ناجا به ویژه در راستای حمایت از تولید داخلی است و پلیس در همین راستا با قانون شکنان برخورد جدی می‌کند.

به گزارش ایرنا، میاندوآب یکی از گلوگاه های کنترل قاچاق کالا از مناطق مرزی جنوب آذربایجان غربی و استان کردستان به شهرهای عمقی کشور به شمار می رود و سالانه ده ها میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در این شهرستان کشف و ضبط می شود. 

میاندوآب در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha