استاندار سمنان: فعال کردن واحدهای راکد وحفظ تولید فعلی برنامه‌ریزی شود

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: راه اندازی واحدهای راکد فعلی در تملک بانک‌ها، حفظ و تقویت تولید، به عنوان ۲ مولفه اصلی و تاثیرگذار تحقق رشد اقتصادی استان برنامه‌ریزی شود.

به گزارش ایرنا، سید محمدرضا هاشمی شامگاه دوشنبه در جلسه هم اندیشی احیای واحدهای راکد استان سمنان در سالن جلسات غدیر استانداری ابراز داشت: جلسات هم اندیشی احیای واحدهای راکد، به منظور رفع موانع و دستیابی به نتیجه مطلوب، از ظرفیت نخبگان اهل فن در سه محور صنعت و معدن، گردشگری و کشاورزی استفاده شود.
وی با تاکید بر تلاش برای حفظ وضعیت مطلوب در حوزه فعالیت واحدهای تولیدی استان سمنان، ادامه داد: مسوولان با تلاش بر تقویت فعالیت واحدهای فعال در حوزه تولید و کاهش تعداد واحدهای راکد برای رشد اقتصادی استان همراهی کنند.
هاشمی اضافه کرد: افزایش ظرفیت واحد های تولیدی فعال فعلی استان از دیگر سیاست ها و برنامه های استان سمنان در حوزه تولید است که به صورت جدی مورد توجه قرار خواهد گرفت.
وی یادآور شد: معیشت، اقتصاد و کسب و کار، سه مولفه اولویت دار و اصلی در اجرای برنامه ها و اقدامات است که باید به صورت ویژه در دستور کار قرار بگیرد.
استاندار سمنان گفت: بانک‌های عامل استان نسبت به اجرایی کردن مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اهتمام ورزند و برای رفع موانع تولید و ارتقاء شاخص اشتغال استان گام بردارند و در صورت بی توجهی به این مساله برخوردهای لازم انجام خواهد شد.
استان سمنان یکهزار و ۷۶۰ واحد تولیدی و صنعتی دارد که ۶۰۳ واحد از این تعداد را معادن تشکیل می دهند.
صنایع استان سمنان ۳۹ درصد از اشتغال این استان را تامین می کنند و تولید ناخالص این استان در سال گذشته ۲۸.۶ هزار میلیارد تومان بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha