۱۲۷ میلیارد ریال اعتبار برای اشتغال پایدار روستایی در ماکو مصوب شد

ارومیه - ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: در سال جاری تاکنون ۱۲۷ میلیارد ریال اعتبار برای ۲۰۱ طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری در ماکو مصوب شده است.

ابوالفضل عبادی روز سه شنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری ماکو اظهار داشت: این شهرستان با دارا بودن نزدیک به ۷۰ هزار نفر جمعیت ۱۵ سال به بالا و ۳۱ هزار و ۸۲۱ نفر جمعیت فعال، دارای ۲۹ هزار و ۵۶ نفر شاغل بوده و نرخ بیکاری در این منطقه ۸.۶ درصد است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۲۰۱ طرح پایدار روستایی و عشایری برای اشتغال ۲۶۶ نفر در این شهرستان مصوب شده لاست، ادامه داد: برای اجرای این تعداد طرح، ۱۲۷ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.

مدیرکل تعاون، رفاه و اجتماعی استان اضافه کرد: نرخ بیکاری استان آذربایجان غربی در پایان سال گذشته ۱۳.۲ درصد بود که در پایان تابستان سالجاری این نرخ به ۹.۵ درصد کاهش یافت.

فرماندار ماکو نیز در این جلسه با بیان اینکه مهمترین چالش کشور اشتغال است. گفت: علی رغم تلاش دولتمردان در ادوار گذشته، همچنان این چالش پیش روی کشور پا برجاست و روز به روز بر تعداد بیکاران افزوده می‌شود.

علی محمدی ایروانلو در ادامه با تأکید بر لزوم اهتمام جدی مسوولان دستگاه‌های اجرایی به منظور جذب حداکثری اعتبارات اشتغال زایی برای کاهش شاخص نرخ بیکاری در شهرستان اظهار داشت: ارائه تسهیلات تولید، اشتغال و کارآفرینی (موضوع بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰) در قالب طرح زیست بوم اشتغال باید مورد توجه دستگاه های اجرایی قرار گیرد تا بتوان بیشترین برخورداری را از مزایای این طرح داشت.

شهرستان ماکو با بیش از ۱۰۵ هزار نفر جمعیت در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha