مراسم روز ۹ دیماه در فضای مجازی و باز یزد برگزار می‌شود

یزد- ایرنا- رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: امسال برنامه های روز حماسی ۹ دیماه سال ۱۳۸۸ شمسی بر اساس شرایط بهداشتی و با توجه به تداوم شیوع ویروس کرونا به صورت ترکیبی با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی و بخشی هم به صورت حضوری در فضاهای باز برگزار می‌شود.

به گزارش دوشنبه شب این شورا، حجت‌الاسلام محمدحسین متوسل در جلسه برنامه‌ربزی و هماهنگی بزرگداشت این روز افزود: یکی از مهمترین مناسبت‌های تاریخ انقلاب‌ یوم‌الله ماندگار ۹ دی است .

وی با بیان اینکه باید به نقش مردم و رهبر معظم انقلاب در حماسه ۹ دی پرداخته شود، ادامه داد: به دلیل وجود کرونا و برای پیشگیری از شیوع آن باید تمامی برنامه‌ها برحسب نیاز برنامه ریزی و اجرا شود.

این فعال حوزه فرهنگی اظهارکرد: برنامه‌های امسال در ۲ بخش «تبیینی» و مراسم « نمادین » برگزار می‌شود،باید بیش از گذشته مردم و نسل جوان را در جریان ابعاد مختلف آن قرار دارد که این کار اهمیت زیاد دارد .

متوسل تصریح کرد: در بخش تبیینی باید بازخوانی ۹ دی و چگونگی ایجاد این حماسه، نقش مردم و حضور آگاهانه رهبر معظم انقلاب در مایوس کردن دشمنان فتنه‌گر مورد توجه خاص قرار گیرد.

وی یادآور شد: برگزاری مراسم نمادین این آیین ، پنجشنبه برابر ۹ دیماه و همزمان با سراسر کشور در میدان امیرچقماق شهر یزد برگزار می‌شود و در این مورد فعالیت‌های فرهنگی و هنری متعددی پیش‌بینی شده است.

خلق حماسه ۹ دی‌ماه ملت قهرمان ایران در سال ۱۳۸۸ در لبیک به‌فرمان مقام معظم رهبری در تجدید بیعت با آرمان‌های انقلاب شکل گرفت و این روز در تقویم جمهوری ایران با عنوان «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» نامگذاری شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha