عون:درپایان دوره ریاست جمهوری کنار می‌روم اما اگر مجلس بخواهد، می مانم

تهران- ایرنا- ژنرال « میشل عون» رئیس جمهوری لبنان دوشنبه شب تاکید کرد که در پایان دوره کنونی ریاست جمهوری کنار می‌روم اما اگر پارلمان لبنان تصویب کند همچنان در این منصب می مانم.

به گزارش ایرنا، عون در دیدار با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر تحولات لبنان را مورد بررسی قرار داد.

وی در گفت وگو با شبکه الجزیره قطر گفت که کشورش می‌خواهد بهترین روابط را با کشورهای حاشیه خلیج فارس و عربستان داشته باشد.

رئیس جمهوری لبنان که به قطر سفر کرده است در واکنش به جنجال به وجود آمده در خصوص اظهارات "جورج قرداحی" وزیر اطلاع رسانی لبنان که حمله ائتلاف به رهبری سعودی علیه ملت یمن را محکوم کرده است، گفت که قرداحی به بهترین شکل برای لبنان عمل خواهد کرد.

عون همچنین به سیاست یک بام و دو هوای عربستان در قبال خودش اشاره کرد و گفت زمانی که یک روزنامه نگار عربستانی در برنامه زنده به من توهین کرد، هیچ تصمیمی در مورد وی گرفته نشد.

قرداحی وزیر اطلاع‌رسانی لبنان به تازگی در برنامه‌ای تلویزیونی با بیهوده خواندن جنگ عربستان سعودی علیه یمن، از نیروهای جنبش انصارالله یمن حمایت کرده و گفته بود که این نیروها نیز همانند حزب‌الله از خود و کشورشان حفاظت می‌کنند.

همین اظهارات قرداحی بهانه‌ای برای تشدید مواضع عربستان علیه لبنان شد و دولت ریاض به همراه امارات، بحرین، کویت و دولت مستعفی یمن سفیران خود را از بیروت فراخوانده و از سفرای لبنان در کشورشان خواستند تا این کشورها را ترک کنند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha