حریم‌های نفتی در خوزستان در مواردی مانع سرمایه‌گذاری است

اهواز - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان با بیان اینکه وزارت نفت بیشترین حریم نفتی را در استان دارد گفت: وجود حریم‌های نفتی در برخی موارد، مانع از انجام سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در خوزستان شده است.

به گزارش ایرنا مهرداد نیکو روز دوشنبه در نشست شورای برنامه‌ریزی خوزستان بیان کرد: به‌ منظور تسهیل، ساماندهی و جانمایی فعالیت‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، وزارت نفت در خصوص حریم‌های نفتی موجود تصمیم‌گیری خواهد کرد.

وی ادامه‌داد: در این راستا، قرار است در نشست بعدی این شورا، نماینده وزارت نفت به همراه مسوولان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب ضمن بررسی حریم‌های فعلی، پیشنهادات و شرایط لازم برای اصلاح این حریم‌ها را اعلام کنند.

نیکو افزود: اصلاح حریم اراضی نفتی در خوزستان، باعث بهبود شرایط سرمایه گذاری و ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب از سوی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی خواهد شد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان در بخش دیگری از این نشست با تاکید بر ضرورت تسریع در تکمیل بانک اطلاعاتی داده‌های مکانی استان گفت: انجام برنامه ریزی‌ توسعه‌ای نیازمند آمار و اطلاعات مورد نیاز است.

وی بیان کرد: اینگونه اطلاعات مکانی، فرصت لازم را فراهم می‌کند که در هنگام وقوع حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله، شرایط به شکل بهتری مدیریت شود.

نیکو، با بیان اینکه تهیه بانک اطلاعاتی داده‌های مکانی می‌تواند باعث تصمیم گیری‌ بهینه در خصوص طرح های عمرانی شود گفت: پیشرفت های خوبی برای تکمیل این بانک اطلاعاتی در خوزستان صورت گرفته است که از جمله آنها می‌توان به اطلاعات مکانی مدارس، روستاهای داری آب و فاقد آب پایدار اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، در این نشست ۹ طرح اشتغالزایی با محوریت کشاورزی، صنعتی و خدماتی به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه خوزستان رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha