استاندار اردبیل: ایجاد اشتغال نیازمند ایده و طرح‌های نو است

اردبیل-ایرنا - استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال نیازمند ایده و طرح‌های نو است، گفت: برای سال ۱۴۰۱ تمامی دستگاه‌ها اجرایی باید طرح‌های جدید با ایده‌های نو در جهت افزایش اشتغال پایدار ارایه داده و این طرح‌ها را به نتیجه برسانند تا تعهد ایجاد شغل به معنای واقعی محقق شود.

به گزارش ایرنا، سید حامد عاملی دوشنبه شب در چهارمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل با اشاره به اینکه با ایجاد ۱۰ هزار شغل واقعی پایدار بخش عظیمی از مشکلات بیکاری در استان برطرف می‌شود، ادامه داد: دستگاه های اجرایی با ایده های جدید و طرح‌های قابل اجرا با رویکرد اشتغال در جلسات کاگروه اشتغال حضور یابند و در این جلسات رفع موانع و تصمیم گیری جهت تعیین تکلیف پروژه های راکد و غیر فعال با محوریت معاونت اقتصادی طرح و بررسی شوند.

وی با بیان اینکه هرگونه سرمایه گذاری اصولی، اشتغال پایدار را به دنبال دارد و حاصل اشتغال پایدار، درآمد ثابت استف اظهار کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف از سوی بخش خصوصی و دولت انجام می شود و وظیفه اعضای این کارگروه رصد و پیگیری فعالیت‌های سرمایه گذاران است چرا که صرفا با صدور مجوز، اشتغال ایجاد نمی‌شود.

عاملی گفت:ارزیابی و رصد، یکی از وظایف کارگروه اشتغال و مبنای پیگیری‌ها همان رصدهای سرمایه‌گذاری است که سند اشتغال نیز بر اساس آن صورت می‌گیرد.

وی تاکید کرد: زمینه‌های سرمایه گذاری و طرح‌های جدید برای کلیه دستگاه‌های اجرایی باید از خروجی این جلسات باشد و برمبنای ایده‌های جدید و احصای مشکلات، پایه اشتغال سال آینده نیز پی ریزی می شود.

رییس کارگروه اشتغال استان اظهار کرد:اگر بخشی از ظرفیت ها و پروژه های در دست اجرا  به نتیجه برسد قطعا بیش از ۱۰ هزار شغل پایدار با درآمد ثابت و پایدار ایجاد خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هم در این  جلسه گفت: تعهد اشتغال استان اردبیل در سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۷ هزار و ۶۱۷نفر است که تحقق کامل آن توسط دستگاه‌های اجرایی دخیل پیگیری خواهد شد.

 رحیم زاده افزود: بیان و مبنای اشتغال ایجاد شده سامانه اشتغال و رصد است و ضروری است دستگاه‌های اجرایی تعداد اشتغال پایدار ایجاد شده را در این سامانه ثبت یا بروزرسانی کنند.

دبیرکارگروه اشتغال استان اردبیل افزود: ارتباط مستمر دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها با دبیرخانه کارگروه اشتغال موجب احصا بهنگام مشکلات سرمایه‌گذاری و تولید خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha