بررسی ایجاد بورس بین الملل در جزیره کیش

کیش - ایرنا - معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: این سازمان هم اکنون در حال بررسی ایجاد بورس بین الملل در جزیره کیش است و از این اقدام حمایت خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، علیرضا ناصر پور عصر دوشنبه در ایین افتتاح رویداد کیش اینوکس ۲۰۲۱ اطهار داشت: پس از ۱۶ سال از  تصویب و اجرای قانون اوراق بهادار این فعالیت اکنون به جایگاهی رسیده که اکنون ۳۰۰ صندوق سرمایه گذاری و ۵۴ شرکت سبد گردانی فعالیت دارند.
وی اضافه کرد: این صندوق ها اکنون۵۵۰ هزار میلیارد ارزش سرمایه دارند که ۳۶۰ هزار میلیارد تومان تن در اختیار سبد گردان ها است.
ناصرپور یاد آور شد: سازمان بورس و اوراق بهادار توسعه کمی و کیفی نهادها و ابزارهای مالی و ثبات بازار را در دستور کار قرار داده و در یک ماه گذشته فعالیت شرکت های سهامی بررسی و اولین شرکت پذیره نویسی خود را شروع کرده است.
ناصر پور افزود: این سازمان در حوزه ایجاد بورس بین المللی درخواستی از شورایعالی مناطق آزاد دریافت کرده و بررسی های آن در حال جریان است ‌تا تمام ابعاد فعالیت این بورس از جمله جذب سرمایه گذاری خارجیب دیده شود.
معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار یاد آور شد: بدون شک سازمان بورس و اوراق بهادار از این نوع بازار سرمایه حمایت می کند و در این راستا تمامی جوانب موضوع را بررسی می کند.
سیزدهمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور و هشتمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی موسوم به کیش اینوکس 2021 عصر دوشنبه با حضور سعید محمد مشاور رییس جمهوری و دبیرشورایعالی مناطق آزاد تجاری گشایش یافت.
این نمایشگاه متشکل از ۸۰ غرفه و در بخش های مختلف است که 200 سازمان دولتی و شرکت سرمایه گذاری از امروز هشتم تا 11 آذر در محل نمایشگاه های بین المللی جزیره کیش آماده بازدید علاقه مندان است.
رویداد کیش اینوکس 2021  نخستین رویداد صنعت مالی و بازار سرمایه از زمان شیوع کرونا در کشور بوده که 2 بخش نمایشگاهی و محتوایی برگزار می شود که در بخش محتوایی همه روزه در مرکز همایش های بین المللی جزیره 25 نشست تخصصی و همایش جانبی برگزار می شود.
بازدیدکنندگان می توانند هر روز از ساعات 17 تا 22 برای بازدید از این نمایشگاه به محل نمایشگاه‌های بین المللی جزیره کیش مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha