منطقه آزاد کیش با رویه وارونه اهداف تشکیل خود مقابله می کند

کیش - ایرنا - سرپرست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: این سازمان برای تسهیل فراینده های سرمایه گذاری با رویه های وارونه ای که در سالیانی ایجاد شده است مقابله می کند.

به گزارش ایرنا، محمدرضا نوایی لواسانی عصر دوشنبه در افتتاح رویداد کیش اینوکس ۲۰۲۱ اظهار داشت: هدف از ایجاد مناطق آزاد این است که تمام سرمایه گذاران برای ساخت هر کسب و کار مشروعی با داشتن صلاحیت آزاد هستند  ولی این هدف در سالیانی وارونه شده است.
وی افزود: نکته مشهود این است که برخی برای گرفتن مجوزهای کسب و کار شرایط و روند سخت تری نسبت به سرزمین اصلی دارند و علت آن نیز ایجاد بروکراسی های سخت تر از سوی سازمان های منطقه آزاد است.
وی یاد آور شد: معتقدیم رفع این چالش ها یا همان ایجاد راه های سریع برای خلق سرمایه گذاری ها در این منطقه با شفاف سازی این رویه ها را اصلاح  کنیم به گونه ای باشد که سرمایه گذاران  با یک بروکراسی بسیار ساده و روان کار خود را شروع و ادامه دهند.
وی یاد آور شد: هم اکنون علاوه بر کاهش بروکراسی ها ماموریت هایی همچون شهر هوشمند، بورس بین الملل، جذب و ورود تکنولوژی های نوین و انواع توریسم دستور کار قرار گرفته است.

سیزدهمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور و هشتمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی موسوم به کیش اینوکس ۲۰۲۱ عصر دوشنبه با حضور سعید محمد مشاور رییس جمهوری و دبیرشورایعالی مناطق آزاد تجاری گشایش یافت.
این نمایشگاه متشکل از ۸۰ غرفه و در بخش های مختلف است که ۲۰۰ سازمان دولتی و شرکت سرمایه گذاری از امروز هشتم تا ۱۱ آذر در محل نمایشگاه های بین المللی جزیره کیش آماده بازدید علاقه مندان است.
رویداد کیش اینوکس ۲۰۲۱  نخستین رویداد صنعت مالی و بازار سرمایه از زمان شیوع کرونا در کشور بوده که ۲ بخش نمایشگاهی و محتوایی برگزار می شود که در بخش محتوایی همه روزه در مرکز همایش های بین المللی جزیره ۲۵ نشست تخصصی و همایش جانبی برگزار می شود.
بازدیدکنندگان می توانند هر روز از ساعات ۱۷ تا ۲۲ برای بازدید از این نمایشگاه به محل نمایشگاه‌های بین المللی جزیره کیش مراجعه کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha