۸ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۱۲
کد خبرنگار: 1180
کد خبر: 84559820
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ مدرسه عشایری در شهرستان دزپارت بهره‌برداری شد

اهواز - ایرنا - معاون پشتیبانی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان گفت: ۲ مدرسه در ۲ منطقه عشایری شهرستان دزپارت(دهدز) از توابع خوزستان در راستای حذف مدارس سنگی، روز دوشنبه به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا بهمن صالحی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این ۲ مدرسه پیش ساخته هستند و اعتبار هزینه شده برای تهیه و انتقال آنها  سه میلیارد ریال است.
وی افزود: دبستان یک کلاسه به نام قلم چی در روستای برد زرد و دبستان یک کلاسه به نام قلم چی در روستای بنه اران از توابع شهرستان تازه تاسیس دزپارت امروز به بهره برداری رسیدند.
صالحی ادامه داد:این ۲ واحد آموزشی با کمک بنیاد علمی آموزشی قلم چی احداث شده است. این بنیاد در بحث برچیدن مدارس سنگی خوزستان تاکنون کمک زیادی کرده است.
معاون پشتیبانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان افزود: مدارس پیش ساخته و ساختمانی جایگزین مدارس سنگی در خوزستان خواهند شد و تا پایان امسال ۳۰۰ مدرسه سنگی در استان حذف خواهند شد.

شهرستان دزپارت با مرکزیت دهدز در شمال خوزستان واقع است. این شهرستان در تاریخ ۲۷ تیر ۱۴۰۰ از شهرستان ایذه جدا شد و مستقل گردید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha