ظرفیت ها و توانمندی های نخبگان معلول هرمزگان به جامعه شناسانده شود

بندرعباس- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: نخبگان معلول استان ظرفیت ها و توانمندی های بسیاری دارند که نیازمند معرفی و شناساندن آن‌ها در جامعه هستند.

علی رئوفی دوشنبه شب در نشست هماهنگی برگزاری هفته گرامیداشت معلولان با اشاره به اهمیت رسیدگی به امور معلولان افزود: نابینایان حافظ قرآن، نابینایان ورزشکار، نابینایان هنرمند در بخش صنایع دستی و سایر نخبگان معلول ظرفیت های هستند که به خوبی در هرمزگان معرفی نشده اند.
وی بیان داشت: از ظرفیت رسانه های جمعی و شبکه های اجتماعی برای معرفی توانمندی های جامعه معلولان در بخش های مختلف به خوبی استفاده نشده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اظهارداشت: با اعتماد سازی ضروری است در مسیر جذب کمک های خیران برای توانمندسازی معلولان از سوی اداره کل بهزیستی اقدام شود.
رئوفی ادامه داد: سازمان بهزیستی همه انجمن ها را به صورت یکسان کمک و حمایت کند تا به اهداف مورد نظر خود دست یابند و از ظرفیت های مردمی نیز در راستای گره گشایی از مشکلات جامعه معلولان استان بهره گرفته شود.
وی در همین خصوص خاطرنشان کرد: محیط و مراکز نگهداری معلولان، سالمندان و شیرخوارگاه ها ضروری است بیش از پیش در معرض بازدید عموم مردم برای آشنایی آن‌ها با مشکلات این مراکز قرار گیرد.
رئوفی تصریح کرد: برنامه های گرامیداشت هفته معلولان مردم محور برگزار شود تا مردم با آشنایی با مشکلات، چالش ها و ظرفیت‌های معلولان در جهت حمایت از آن‌ها بیشتر ترغیب شوند.
وی در پایان گفت: با توجه به اهمیت رسیدگی به امور معلولان سازمان بهزیستی در کشور با محوریت رسیدگی به امور این قشر تشکیل شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha