دریادار ایرانی: اصلی‌ترین پیام ناوگروه ۷۵ تحقق اهداف رهبری بود

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: اصلی‌ترین پیام ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش تحقق اهداف و تدابیر فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) بوده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی ارتش، دریادار شهرام ایرانی در آیین رونمایی از تقریظ فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) بر گزارش عملکرد ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش اعزامی به اقیانوس اطلس، ضمن تبریک هفتم آذر روز نیروی دریایی ارتش، گفت: ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در اقیانوس اطلس  پیام صلح و دوستی را به جهانیان مخابره کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه پیام صلح و دوستی نیروی دریایی برای دیگر کشورها برگرفته از آموزه‌های دینی ما است، افزود: ما همواره منادی صلح و دوستی بوده، هستیم و خواهیم بود.

دریادار ایرانی ادامه داد: ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش در این ماموریت ۱۳۳ روزه، ۴۵ هزار کیلومتر از بندرعباس تا بندر سن پترزبورگ دریانوردی کرد و توانست اقیانوس اطلس جنوبی و شمالی را با موفقیت بپیماید. این در حالی بود که ناوگروه ما، ۴۵ روز را در شرایط نامساعد جوی سپری کرد.

وی با اشاره به رهاورد ماموریت ناوگروه ۷۵، گفت: یکی از مهمترین پیامدهای اجرای ماموریت این ناوگروه رسیدن به دستاوردی انقلابی و ارزشمند است؛ فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) فرموده‌اند: «دو اقیانوس اطراف ما است، اطلس و هند. ما اگر بتوانیم دریانوردی را تقویت کنیم و تسلط خود را بر دریا افزایش دهیم این خودش یک قدرت قابل توجه و تعیین کننده است».

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: اصلی‌ترین پیام ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش تحقق اهداف و تدابیر فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) بوده است. با این اتفاق هیمنه استکبار جهانی که همواره سعی در برهم زدن تمرکز ما داشت فرو ریخت. یکی دیگر از دستاوردهای ناوگروه ۷۵ در حوزه فناورانه بود. امروز کشور ما در قله افتخار و اقتدار قرار دارد به طوریکه هر روز شاهد رشد علمی و فناورانه در ایران اسلامی هستیم.

دریادار ایرانی با اشاره به توانمندی کارکنان نیروی دریایی در ساخت تجهیزات مورد نیاز و عملیاتی این نیرو گفت: نیروی دریایی امروز به سطحی از توانمندی دست یافته است که در داخل ناو می‌سازد و نمونه آن هم همین ناوشکن سهند است که توانست با اقتدار ماموریت طولانی و دشوار خود را به نحو مطلوبی سپری کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: یکی دیگر از دستاوردهای ناوگروه ۷۵، شناسایی برخی نقاط ضعف بود. مطمئنا ما در آینده با برطرف کردن این نقاط شاهد پیشرفت‌های بیشتری در حوزه دریانودی خواهیم بود.

وی ادامه داد: یک دستاورد دیگر به حوزه امنیتی و دفاعی مربوط می‌شود. اینکه نیروی دریایی پای در اقیانوس اطلس می گذارد بدون تردید پیام‌های زیادی را برای دشمنان درپی دارد. تحلیل دشمنان این بود که ایران توانایی پیمودن ۹۵۰۰ کیلومتر در دریا را ندارد در صورتیکه این تحلیل از اساس با شکست مواجه شد.

دریادار ایرانی یکی دیگر از پیامدهای اجرای موفقیت آمیز این ناوگروه را ایجاد اعتماد و غرور ملی عنوان کرد و افزود: انگیزه‌های ملی نسبت به خودکفایی با این موفقیت افزایش پیدا کرد.

وی خاطرنشان کرد: من از تمام کسانی که در این راه تلاش و از نیروی دریایی ارتش و ناوگروه ۷۵ حمایت کردند تشکر می‌کنم. موفقیت ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش در انجام این ماموریت نشان داد که حرکت در خط ولایت، موفقیت و سربلندی را در پی دارد، حتی اگر پنجه در پنجه دشمن استکبار جهانی باشیم.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha