۸ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۴۳
کد خبرنگار: 1180
کد خبر: 84559764
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

کدورت آب آشامیدنی شهرستان کارون افزایش یافته است

اهواز - ایرنا - مدیر سلامت محیط و کار مرکز بهداشت خوزستان گفت: مطلوبیت کدورت آب آشامیدنی در روستاهای شهرستان کارون از ۴۵ درصد در پارسال به ۲۷.۷ درصد در امسال تاکنون کاهش یافته که نشان دهنده افزایش کدورت آب در این منطقه است.

به گزارش ایرنا مهران معلم روز دوشنبه در نشست کمیته آب و فاضلاب خوزستان در محل معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری بیان کرد: از مجموع ۶۱ روستای شهرستان کارون ۵۸ روستا دارای سیستم لوله‌کشی آب هستند و سه روستای این شهرستان نیز در تنش آبی قرار دارند.

وی گفت: وضعیت مطلوبیت میکروبی در روستاهای این شهرستان نیز از ۷۱.۵ درصد در پارسال به ۸۴ درصد در امسال تاکنون رسیده است که نشان از افزایش سلامتی آب شرب تامین شده در این منطقه است.

معلم ادامه داد: برخی معضلات در این شهرستان از جمله قطعی و افت فشار آب و انشعاب زیاد غیر مجاز آب وجود دارد که باید برای حل این مشکلات چاره‌ای اساسی اندیشیده شود.

مدیر سلامت محیط و کار مرکز بهداشت خوزستان افزود: میزان مطلوبیت میکروبی در مناطق شهری شهرستان کارون از ۹۹.۶۶ درصد در پارسال به ۸۴ درصد در امسال تاکنون رسیده است که نشان دهنده کاهش این شاخص در آب شرب منطقه است.

وی بیان کرد:انشعاب غیرمجاز در شهرستان کارون باعث به خطر افتادن سلامت آب آشامیدنی این شهرستان، و در مواردی باعث صفر شدن میزان کلر آب در این شهرستان شده است.

معلم در ادامه با اشاره به وضعیت آب شرب شهرستان رامهرمز افزود: میزان کلر صفر آب آشامیدنی در روستاهای شهرستان رامهرمز از ۳۷ درصد در پارسال به ۴۲ درصد در امسال تاکنون رسیده است که نشان می‌دهد مناطقی که میزان کلر در آب آشامیدنی به صفر رسیده افزایش داشته است.

مدیر سلامت محیط و کار مرکز بهداشت خوزستان ادامه داد: میزان مطلوبیت کدورت آب در روستاهای شهرستان رامهرمز از ۹۲ درصد به ۹۷ درصد افزایش یافته است که روند خوبی است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شادگان نیز در این نشست گفت: شهرستان شادگان در نیمه نخست امسال بیشترین تنش آبی را تجربه کرد و مطلوبیت کدورت آب در این شهرستان به ۷۰ درصد رسید.

محمد طاهری بیان کرد: هم اکنون در برخی مناطق این شهرستان از جمله دارخوین میزان کلر آب به صفر می‌رسد و در برخی مناطق ، اهالی تنها ۲ ساعت در روز آب آشامیدنی دارند.

وی گفت: فاضلاب شادگان با مشکلات بسیار زیادی روبه رو است و بیشتر شهروندان گرفتار طغیان و پس زدگی فاضلاب هستند. 

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی اهواز یکی از اولویت‌های مراکز بهداشت شهرستان‌ها، پایش و نظارت مستمر آب شرب در نقاط شهری و روستایی است. شاخص مطلوبیت کدورت آب شبکه توزیع شهری در شهرستان‌های خوزستان در پارسال ۷۸ درصد اعلام شده که حدود ۱۲ درصد از میانگین کشوری پایین‌تر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha