نیروی دریایی به اهداف بزرگ دست یافته و افق‌های روشنی پیش‌رو دارد

تهران- ایرنا- رییس دفتر فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه نیروی دریایی به اهداف بزرگ دست یافته و افق‌های روشنی پیش رو دارد، گفت: حرکت ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش نشان داد، ارتش در هر عرصه ای که اراده کرده و وارد شده، کار را به سرانجام مطلوب رسانده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی ارتش، سردار سرتیپ بسیجی محمد شیرازی در آیین رونمایی از تقریظ فرمانده معظم کل قوا بر گزارش عملکرد ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش اعزامی به اقیانوس اطلس، که امروز در مرکز همایش‌های کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد، گفت: پیشرفت‌های میدانی که امروز در ارتش و نیروهای مسلح صورت می گیرد در واقع افتخار و شکوفایی را برای ملت بزرگ ایران در پی دارد و همچنین برای ملل مستضعف جهان مایه امید است.

رییس دفتر فرماندهی معظم کل قوا افزود: حرکت ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش نشان داد که ارتش در هر عرصه‌ای که اراده کرده و وارد شده و کار را به سرانجام مطلوب رسانده است.

سردار شیرازی با اشاره به تشکیل ساختار جهاد خودکفایی در ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: این سازمان بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، زمانی که در تصورها نمی گنجید به فرمان حضرت آیت الله خامنه ای در ارتش ایجاد شد و کار خود را در دوره‌های سخت به ویژه دوران دفاع مقدس با تلاش و اهتمام پیش برد و کارکنان این سازمان در این مسیر ناهموار، فعل «ما می‌توانیم» را به زیبایی صرف کردند.

وی با اشاره به سختی‌های پیش روی سازمان جهاد خودکفایی ارتش، گفت: در آن دوران که استکبار جهانی می‌خواست اینگونه القا کند که بدون آنها ایران اسلامی قادر نخواهد بود به تنهایی کاری از پیش ببرد؛ فرزندان این ملت با اهتمام و تلاش، پیام خودباوری، اعتماد و اتکا به خداوند را به جهان مخابره کردند.

رییس دفتر فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه دشمنان در آن دوران می‌گفتند اگر علم، قدرت، توانمندی و تجهیزات می‌خواهید باید به سراغ ما بیایید؛ افزود: مهمترین کار در آن دوره  ایجاد روحیه خودباوری و اجرای شعار ما می‌توانیم بود که در نظام اسلامی صورت گرفت.

سردار شیرازی افزود: به حمدالله این راه و مسیر پیشرفت همچنان با اتکا به جوانان خوش‌فکر و تلاشگر در حوزه‌های مختلف ادامه دارد و این راه اعتلا و پیشرفت روز افزون ادامه‌دار خواهد بود و ما باید در این مسیر سرمایه گذاری و از ظرفیت‌های کشوری نیز تا رسیدن به مقصد نهایی استفاده کنیم.

رییس دفتر فرمانده معظم کل قوا با اشاره به تقریظ فرمانده معظم کل قوا عنوان کرد: معظم‌له در پیام خود عنوان کردند  «اجرای ماموریت اقیانوس پیمای ناوگروه ۷۵، همراه با موفقیت کامل، مایه افتخار است. این اقدام شایسته، به نداجا، به ارتش و به کشور عزت بخشید.» این بزرگترین مدالی بود که تا به امروز ارتش دریافت کرده است و من به همه عزیزان در ارتش جمهوری اسلامی دستیابی به این مدال پر افتخار را تبریک می‌گویم.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در ادامه می فرمایند «نداجا آمادگی‌های حرفه‌ای و فنی و علمی خود را باز هم افزایش دهد. موفق باشید» این مشی حضرت آقا است که همیشه تشویق می‌فرمایند و بعد انتظارات را عنوان می‌کنند.

سردار شیرازی با اشاره به اهداف و ترسیم افق آینده پیش روی نیروی دریایی ارتش، گفت: نیروی دریایی دوره‌های مختلفی را تاکنون با فداکاری و ایثار به ویژه در دوران دفاع مقدس گذرانده است و تا به امروز به اهداف ترسیم شده که نیل به آن سخت و دشوار پنداشته می‌شد، دست یافته است.

رییس دفتر فرمانده معظم کل قوا با تاکید بر استمرار تلاش برای رسیدن به اهداف بزرگ گفت: امیر حبیب الله سیاری بارها و بارها محضر فرمانده معظم کل قوا قول دادند که به اقیانوس اطلس خواهیم رفت و همانطور که دیدیم این نیت‌ها و اهداف با اراده الهی شکل گرفت و به نتیجه مطلوب رسید و نیروی دریایی توانست از اقیانوس‌ها با موفقیت عبور کند.

سردار شیرازی با تاکید بر اهمیت توان افزایی در حوزه دریایی، گفت: نگاه و رویکرد فرمانده معظم کل قوا نسبت به نیروی دریایی راهبردی عمیق، بلند و همه جانبه است. یکی از اوامر ایشان نسبت به نیروی دریایی این است که نداجا باید در سواحل مکران بدرخشد و همانطور که دیدیم جاسک را نیروی دریایی تحویل گرفت و کار آبادانی را در این منطقه شروع کرد و امیدواریم با بهره‌گیری از ظرفیت‌های منطقه ای جاذبه‌های لازم را در این منطقه ایجاد کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت به کارگیری نیروی انسانی مطلوب در عرصه‌های مختلف عملیاتی خاطرنشان کرد: امروز به نیروی انسانی توانمند، متدین و با انگیزه جهت اجرای طرح های بزرگ نیاز داریم و تجربه نشان داده است که هر زمان به نیروی انسانی توجه کرده‌ایم کارمان به خوبی پیش رفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha